Йому формували кишківник, ампутували ручку, видалили грижу.
Зараз Тимофійчикові вже півтора рочку. Він нормально розвивається, набирає вагу. Та народився хлопчик недоношеним у Чернівецькому міському пологовому будинку № 2. Був дев’ятою дитиною у багатодітній родині Урсулів. "Синочок народився дуже маленький. Ніжки були такі тонюсінькі, як пальчики на ручках. Переніс п’ять операцій. Лікарі не давали жодних гарантій. Та Тимофійчик вижив. Зараз важить 10 кілограмів, – каже мама Юлія. – Він у нас дуже жвавий, веселий. Не можемо натішитися ним".
"Найменший мій пацієнт"
Операції хлопчикові проводили у Чернівецькій міській дитячій лікарні. Олег Боднар, дитячий хірург вищої категорії, професор медуніверситету, зізнався, що за 22 роки роботи це унікальний випадок у його практиці. Адже поєдналося багато складних ситуацій: гангрена руки, защемлення пахової грижі тощо.
– Я експерт обласного департаменту охорони здоров’я з хірургії новонароджених. Тому займаюся такими патологіями. Але те, з чим ми зіткнулися, дуже рідко зустрічається навіть у світі. Це був найменший мій пацієнт. Нещодавно бачив його і був приємно вражений, що хлопчик має такий гарний вигляд. Велике щастя для хірурга, коли вдається врятувати життя дитини. Але це була робота команди: анестезіологи, реаніматологи, хірурги, медсестри, санітарки. Підключилися департамент охорони здоров’я та адміністрація лікарні. Без жодного із цих ланцюгів порятунок та одужання дитини було би неможливим, – запевнив хірург. – Багато зусиль доклали батьки, які доглядали за сином. Дуже приємні люди. У них всі діти доглянуті, виховані.
Оперували в кювезі
Операцію неможливо було проводити у пологовому будинку. Дитину довелося перевозити у кювезі до хірургічного відділення дитячої лікарні.
– Хлопчик важив лише 950 грамів. Такі маленькі діти часто помирають, бо мають багато супутніх вад і їх важко виходити, – розповів пан Олег. – Та лікарям-неонатологам вдалося стабілізувати стан дитини. Слава Богу, в нас є досить гарна апаратура, яка дозволяє дати надію таким немовлятам на життя. У цієї дитини була відсутня пряма кишка, вона напряму поєднувалася із сечовим міхуром. Якщо вчасно не прооперувати, то дитина може померти від кишкової непрохідності. Правду кажучи, ми навіть не сподівалися, що хлопчика вдасться врятувати. Раніше нам доводилося робити подібні операції. Але дитині з такою маленькою вагою – вперше. Зазвичай проводимо все в операційній. Та цього разу ми працювали в кювезі, де є відповідний температурний режим. Операція тривала недовго. Якщо такій дитині робити її довго, то вона не витримає.
У післяопераційний період хлопчик переніс ще й інсульт. Через аномалію розвитку судин виник тромбоз плечової артерії. "Це досить рідкісна патологія. У результаті розвинулася гангрена ручки. Довелося її ампутувати. Після того стан дитини стабілізувався, вона почала їсти. Її виписали додому, – пригадує лікар. – Через сім місяців ми провели ще одну операцію – сформували пряму кишку. Коли все почало заживати, виявили защемлення пахової грижі. Тому знову довелося оперувати. Зараз хлопчик проходить реабілітацію, щоби навчитися добре стояти і ходити".
Хірург дає оптимістичні прогнози Тимофійчикові: "Гадаю, він розвиватиметься нормально і дожене своїх ровесників. Коли підросте, треба буде зробити протез руки. Хлопчик перебуватиме під моїм постійним контролем".
Надія БУДНА
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram