На будівництво флагштока, спорудженням якого займається Чернівецька ОДА у рамках програми Президента України "Велике будівництво", планують залучити гроші з міського бюджету Чернівців.
Про це журналістам molbuk.ua повідомили посадовці департаменту капітального будівництва, містобудування та архітектури ОДА у відповіді на інформаційний запит.
Зокрема, в листі за підписом керівника департаменту Миколи Гладюка йдеться, що на цей час всі заплановані роботи щодо облаштування території поблизу парку "Жовтневий", де встановили флагшток, виконуються в рамках тендеру.
"Пунктом 5 Договору передбачено, що підрядник зобов’язується виконати роботи за наявності фінансування згідно з календарним планом-графіком виконання робіт та фінансування, який є невід’ємною частиною цього договору. Будівельні роботи на об’єкті ведуться відповідно до узгодженого плану-графіка в межах виділеного фінансування. Частину коштів, якої не вистачає, буде виділено Чернівецькою міською радою", – йдеться у відповіді на запит.
Посадовці міськради на запитання кореспондента molbuk.ua щодо фінансування флагштока з міського бюджету висловили здивування: мовляв, вперше про це чують.
"Вперше чую, що Чернівецька міська рада має виділяти на це якісь кошти, – каже керівник департаменту урбаністики та архітектури міськради Андрій Тимофійчук. – Ми із заступниками міського голови говорили про те, що треба думати, як далі розвивати парк "Жовтневий", особливо цю більшу частину. Адже він досить захаращений, але ця частина має досить великий потенціал. Але про те, що міськрада має взяти фінансову участь для завершення облаштування флагштока, – вперше про це чую".
Дивною цю ситуацію називає і заступник міського голови Василь Зазуляк, який також від журналіста molbuk.ua вперше почув про те, що нібито місто має фінансувати завершення будівництва ділянки біля флагштока.
Посадовець додав, що жодних офіційних листів від "будинку з левами" щодо необхідності дофінансувати об’єкт із бюджету міста, ратуша не отримувала.
"Це перекладання з хворої голови на здорову, – каже він. – У них
(в ОДА, – авт.) було достатньо коштів виділено, треба було їх ефективніше використовувати. І це можна було закінчити цю роботу. Чесно кажучи, я шокований".
На запитання, як міська рада реагуватиме, якщо ОДА таки проситиме в міста гроші на завершення цих робіт, заступник мера відповів:
"Це їхні проблеми. Ми їм передали функції замовника, сприяння було повноцінне у всьому. Підібрали локацію, ми власними коштами оплатили експертизу. Тобто всі підготовчі роботи ми провели за свої гроші. Вам виділили величезні гроші? Будь ласка, освоюйте, але в хорошому сенсі. А то виходить, що один раз освоїли – не вистачило, другий раз освоїли – знов не вистачає... Ми на це точно не підемо".
Кореспондент "МБ" намагався отримати коментар із цього приводу в заступника голови ОДА Богдана Ковалюка, який відповідає на Буковині за процес реалізації програми "Велике будівництво", однак сконтактуватися телефоном нам уже вкотре з ним не вдалося.
Скільки коштує флагшток50-метровий флагшток та оглядовий майданчик вартує понад 12 млн грн. З них 5 млн грн – гроші обласного бюджету. Ще понад чотири мільйони виділили з держбюджету.
На території біля флагштока облаштують доріжки, встановлять лавиці та вуличне освітлення. Також мають облаштувати стоянку і скляну огорожу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-11-2021, 21:11
0
3 884