RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |


Незабаром в Україні набуде чинності нова норма про можливість застосування імперативного мандата щодо обранців – "неугодних" можна буде позбутися.

На думку опитаних кореспондентом molbuk.ua депутатів міськради та політичних експертів, найбільш імовірно, що вперше практику відкликання депутатів у Чернівцях за новими правилами можуть застосувати щодо представників партії "Слуга народу". Саме в цій фракції нині найбільш яскраво спостерігаються внутрішні конфлікти та різне бачення у голосуваннях за окремі, часто скандальні, рішення.Про те, що насправді відбувається всередині буковинської "Слуги народу" та хто і як намагається вплинути на політсилу та отримати владу над нею, ми поспілкувалися із лідером фракції у Чернівецькій міськраді, колишнім головою обласного осередку президентської партії Віталієм Другановським.

"Пропозицію про відставку Добржанського підтримую – він мав би утриматись від таких реплік"

– Є чимало розмов про розкол усередині партії "Слуга народу" на Буковині після того, як вас замінила Олена Лис на посаді голови обласного осередку. Складається враження, що серед усіх партій у міськраді, саме у вашій фракції існують конфлікти. Чи немає у вас відчуття, що незабаром вас можуть відкликати?

– Почнемо з моменту зміни керівництва. Для мене це було певним "сюрпризом". Про це також ходили чутки – мовляв, можливо, керівництво обласних осередків обиратиметься раз на рік. Зараз до статуту партії навіть внесли приблизно такі зміни.

Рішення про зміну керівництва нашого обласного осередку було прийняте у Києві. І по реакції міського осередку та людей, які безпосередньо розбудовували партію на Буковині, було зрозуміло, що і для них це була неприємна новина. Це стало новиною і для мене, бо область під моїм керуванням під час усіх виборів, де брала участь "Слуга народу", потрапляла в трійку або п’ятірку лідерів за результатами голосування.

Повертаючись до чуток про розколи й застосування імперативного мандата... Кожен депутат нашої фракції – це особистість і має право на власну думку. Ми не прописуємо якісь чіткі правила: "Це дозволено, а це – не дозволено". Так, є фракція, ми проводимо депутатські зібрання... Більшість депутатів підтримує принципи партії, президента та фракції.Олександр Пікулін – молодий політик. Гадаю, в нього велике політичне майбутнє. Бачу, що він має велике бажання. Це чи не єдиний представник міськради, який безпосередньо представляє спортивну галузь. Він постійно відстоює цю позицію, вносить певні пропозиції. Я вважаю, що він як молодий політик, лише вивчає ситуацію. Оскільки він відома в області людина, знайомих і товаришів у нього було багато з різних політичних сил. Тому він зараз визначається: десь прислухається до представників "Команди Михайлішина". З Віталієм Михайловичем він особисто знайомий...

Світлана Широкова – представниця медичної галузі. Вона фаховий і досвідчений керівник, яка зараз керує найбільшою поліклінікою в місті. Це успішний медзаклад, який може вже претендувати ледь не на самостійну лікарню. Бо там – найкраще обладнання. Вона вчасно зоорієнтувалась, підписала всі договори з НСЗУ і правильно використовує гроші, які йдуть на розвиток поліклініки. Цей досвід їй дуже допомагає у політиці.

Член нашої фракції Олексій Просяний очолює колись найскандальніший і найкорумпованіший напрямок – земельну комісію. Протягом перших пів року діяльності Просяний змінив стереотипи, які побутували у місті щодо діяльності цієї комісії. І зараз ця комісія – одна з найбільш відкритих, публічних і доступних. Бачимо, як проводяться комісії, як вирішуються питання щодо виділення земель учасникам АТО. Є й чимало інших спірних питань, які Олексію вдається їх вирішувати. Впевнений, що завдяки йому ця комісія функціонує на належному рівні.

Оксана Зубжицька – дружина загиблого героя АТО. Вона, як правило, цим напрямком опікується у міськраді. Чомусь я бачу, що останнім часом вона все частіше почала підтримувати голосування тих політичних сил, які я декларував перед президентом, як деструктивні. З ними я точно не збираюся і не збирався вступати в якісь об’єднання чи коаліції. Але Оксана чомусь орієнтована на них зараз. Голосує в розріз фракції. Але це її бачення. Депутат має право на свою думку.

Гадаю, діяльність кожного депутата від "Слуги народу" на всіх рівнях відслідковується вищим партійним керівництвом.

Але загалом наша політична сила в області представлена потужними й авторитетними людьми. Якщо порівняти з іншими областями, то у нас немає такого, щоб депутати йшли проти політики президента і партії.

– Нещодавно Оксана Зубжицька зареєструвала проект рішення про дострокове припинення повноважень секретаря виконкому Сергія Добржанського, який, за її словами, образив президента у соцмережі.

– В цьому я її повністю підтримую. Сергій Добржанський – людина при посаді, чиновник. І після прийняття рішення щодо етики депутатів і посадовців міськради, я вважаю, що він мав би утриматись від висловлення такої думки в соцмережах. Він мав би думати, коли і де її висловлювати. Коли ти чиновник, то маєш поважати і президентську вертикаль. А перед тим, як робити якісь висновки, треба було подумати про наслідки.

Наша фракція, звісно, підтримала позицію Оксани Зубжицької. Не вистачило голосів для відставки Добржанського – це вже інше питання.

– Не гадаєте, що те, що не знайшлося голосів у міськраді для відставки Добржанського, може слугувати аргументом для керівництва "Слуги народу", щоб відкликати когось із представників вашої фракції?

– Проект рішення Зубжицька зареєструвала за дуже короткий термін до проведення сесії міськради. Не було ні часу, ні можливості, щоб провести певні перемовини, аби отримати підтримку в депутатів з інших фракцій. Вона дуже швидко зареєструвала цей проект рішення, що ми навіть не обговорювали його на фракції і на певному етапі він став для нас новиною.

– Чи не отримували ви зауважень від партійного керівництва через те, що у Чернівецькій міськраді провладна політична сила перебуває в одній коаліції із партією Порошенка?

– Ми ж на благо громади працюємо. На благо міста. Іноді можна навіть забувати про ідеологію, якщо йдеться про розвиток міста. Звісно, якщо не йдеться про позицію проти нашого президента і проти Конституції України.

Нам потрібно всім об’єднатися заради спільного вирішення проблем міста і громади. Десять років у Чернівцях тривала важка боротьба, під час якої людей намагалися ділити. Можливо, учасники цієї війни собі і здобули якісь преференції. Але місто і громада від цього тільки втратили.
Саме тому політичні сили об’єднались у Чернівцях, щоб вивести місто із цієї кризи. Деколи це навіть нам вдається.

"Продан хоче впливати на "Слугу народу" на Буковині"

– Які у вас стосунки з Оленою Лис?

– З пані Оленою Лис ми стараємось при кожній нагоді обговорювати всі рішення щодо діяльності осередку "Слуги народу". Завжди готовий підкласти плече і допомогти досвідом, який я набув за три роки керування обласною організацією. У нас повна комунікація.

Зрозуміло, що в неї зараз величезне навантаження. Бо у Верховній Раді вона є і головою підкомітету, і я їй не заздрю.

– А з президентом Зеленським?

– Востаннє з ним спілкувався під час останнього його візиту до Чернівців. Це було перед місцевими виборами. Зараз у президента величезне навантаження і я здиваваний, як він все це витримує. Бо крім внутрішніх питань, на жаль, існують і зовнішні проблеми. Російський агресор, постійні загрози і напружена ситуація... З року в рік перед опалювальним сезоном Росія продовжує нас шантажувати газом.Сигналів про те, що президент незадоволений моєю діяльністю, я не отримував. Навпаки – я максимально стараюся йому довести, що команда у Чернівцях готова працювати на його підтримку і партії "Слуга народу".

– Чи правда, що управління партією "Слуга народу" в області стало близьким до Василя Продана, який, за вашими словами, чинить деструктив у роботі міськради? Спостерігаємо, що його медіа у надто позитивному світлі демонструють діяльність президента Зеленського...

– Як мінімум – величезне бажання отримати вплив над партією "Слуга народу" в них є. У того ж Продана і Михайлішина. Гадаю, що в певному сенсі вони намагаються впливати на місцевий осередок своїми дружніми, фінансовими зв’язками, адміністративним тиском. Це справді відбувається, і це не є ні для кого секретом. Ми ж бачимо, які відбуваються і зустрічі, й наради, і, як ви сказали, який телеканал це все висвітлює.

Але це жодним чином ніде не задекларовано. Мені жодних вказівок від вищого керівництва партії не надходило. Мовляв, "дивіться, там допомагайте чи не заважайте". Але ми всі дорослі і вміємо читати поміж рядків. У тому, що в них є потуги це зробити, це так. Тому що Василь Сафронович завжди старався отримати максимальний вплив на велику кількість політичних сил, не залежно, від кого вони і з ким. Гадаю, що саме цього разу йому це не вдається. Тому ми і спостерігаємо їхні певні реакції і в мій бік, і в бік тих представників "Слуги народу", які віддані президенту. Думаю, що керівництво партії за підсумком року зробить певні висновки. Навіть такі, про які ми не знаємо і не здогадуємося. Вони ж відслідковують, як на Буковині триває процес "Великого будівництва", відслідковують, як відбувається процес боротьби з ковідом. Усе це не залишається поза увагою.

Василь Сафронович і "Команда Михайлішина" докладають багато зусиль для того, щоб впливати на керівництво партії "Слуга народу" на місцевому рівні. Але ми незмінні своєму принципу. Саме для того я і пішов у політику, аби досягнути реальних змін, як цього хотів президент. Не залежно ні від чого, я їх продовжуватиму втілювати. Хто би там не хотів якихось "імперативних мандатів", я для себе визначився – свою політичну кар’єру я не закінчуватиму при жодних обставинах.

– Ви готові до такого розвитку подій, що вас можуть відкликати з посади депутата, бо так захоче керівництво партії?

– Звичайно, готовий. Місцевий осередок, як ви сказали, може таке питання ініціювати, але остаточне рішення приймають на з’їзді партії. Спочатку це рішення ухвалює вища рада громад, потім – вища партійна рада. Але для того, щоб це ініціювати, потрібно, щоб були підстави. Зрозуміло, що ми проживаємо у такі часи, що придумати якісь причини можуть. Не підтримує політику президента? Політику партії? Насправді, жоден депутат "СН" усіх рівнів на Буковині не порушив цього.

Можливо, в інших областях є такі, що "перефарбувалися" і використовують бренд "Слуги народу", але насправді – з іншими політичними силами. Але, не дивлячись ні на що, як би не розгорталися події, я наголошую на тому, що я визначився – продовжуватиму свою діяльність задля розвитку міста.– Дмитро Разумков оприлюднив перелік нардепів, які увійшли до нового міжфракційного депутатського об’єднання "Розумна політика". У цьому списку є двоє нардепів з Буковини – Козак і Божик. Як це позначиться на ситуації в "Слузі народу" в області?

– Вони створили міжфракційне об’єднання, але залишились у складі "Слуг народу". Зараз не стоїть питання про створення окремої політичної сили.

– Але ж багато хто про це "вангує", мовляв, Разумков намагається спробувати себе у ролі самостійного політика...

– Можливо. Дмитро Олександрович був колись і керівником партії "Слуга народу". Так само дотримувався всіх задекларованих гасел нашої партії. Не можу зараз відповісти за нього. Але у Верховній Раді є багато міжфракційних об’єднань. І вони залишаються представниками найбільшої парламентської фракції. Гадаю, по подіях із Разумковим не варто робити якихось висновків.

– Те, що у вашій фракції у міськраді немає єдності, було помітно, коли під час пікету двірників обранці голосували по-різному...

– На що я опирався і які аргументи були для мене головними під час голосування щодо "Порядку в домі"? Перед цим були неодноразові перевірки, і не тільки по цій компанії, а й по багатьох інших управлінських компаніях, які прибирають вулиці Чернівців. Чомусь найбільше зауважень було по "Порядку в домі". Я до цього ставився з точки зору того, що компанія не справляється зі своїми зобов’язаннями. Я на той момент навіть не знав, яке політичне забарвлення має ця компанія. Моє голосування стосувалося саме професійності цієї компанії та якості виконання нею робіт.

Не можу стовідсотково відповідати за всіх депутатів нашої фракції, чим вони керувалися під час цих голосувань. Але по результатах голосування ми бачили, що деякі представники нашої фракції не підтримали мою позицію. Чесно кажучи, на фракції більше це питання не розбирали.

– За збігом обставин, Василь Продан на тому ж таки пікеті двірників відзначився агресивною поведінкою стосовно вашого колеги по фракції Олексія Просяного.

– І на мене накинувся він... Взагалі не зрозуміло, чому він накинувся на Просяного. Він тільки зайшов до зали, привітався... Не дивлячись на те, що відбувається у сесійній залі, вважаю, що потрібно завжди залишатися людьми – вихованими, культурними.

Після того, як стався цей інцидент між Проданом та Олексієм Просяним, вони всі накинулись і на мене. Просто це чомусь ніде не зафіксовано на відео. Василь Сафронович, Михайло Федорович, і Гончарюк і ще хтось... Пробували вчинити словесні нападки на мене. Швидше за все, намагалися спровокувати мене на ті чи інші дії. Але мені шкода на них дивитися взагалі. Так і хочеться їм сказати: "Мені вас шкода. Зупиніться, люди...".

"Секретар міськради від "Слуги народу"? Це питання відкрите"

– Куратором проекту "Велике будівництво" на Буковині є Богдан Ковалюк – людина, близька до Василя Продана, яка неодноразово була в епіцентрі різних, у тому числі, корупційних історій. Що вас стримує у критиці керівництва ОДА щодо скандалів з флагштоком, незавершеним будівництвом багатьох об’єктів у рамках "Великого будівництва"?

– У минулому я – працівник правоохоронних органів. Тому добре знаю, що чутки і намовляння можуть бути на кожну людину. Що ж до цієї ситуації, звісно, мені хочеться долучитися до публічного обговорення цих проблем. Але я гадаю, що для цього є більш професійні і фахові органи, які мали б на це відповідно реагувати. Гадаю, вони найближчим часом усі ці факти або розвіють, або з’явиться підтвердження.

Звісно, моїм головним завданням як мешканця Чернівців та депутата міськради є розвиток міста та повернення йому туристичної привабливості. Гадаю, що було би більш логічно в першу чергу приділити увагу Чернівцям. Тому що насправді проблем у області дуже багато. І "Велике будівництво" не має полягати лише у відновленні тих об’єктів, на які пан Ковалюк звертає найбільше своєї уваги. Є й більш пріоритетні напрямки.

А наскільки Богдан Ковалюк професійно до цього ставиться, покаже час. На жаль, час уже не повернути. Певну частину роботи вже зроблено. І хтось, мабуть таки, йому подякує. Скажімо, за ту ж дорогу до Вікна. Звісно, вона дуже потрібна. Але по логістиці вона просто "впирається" у Дністер.

Програма "Велике будівництво" є однією з наймасштабніших програм за всю історію нашої Незалежності. І результат її ми бачимо. І не хотілося би, щоб окремі особи, які впливають на розподіл цих коштів, знехтували нею.

– Голова Чернівецької райради Руслан Домніцак підтримав скандальне рішення ради про звернення до облради з проханням висловити недовіру голові ОДА Сергію Осачуку. Ви підтримуєте його позицію?

– Давайте справді розкладемо цю історію. Ця пропозиція справді не обговорювалась усередині партії. Проект звернення до облради внесли під час сесії райради з голосу представником іншої політичної сили. Руслан Домніцак як голова, під час ведення сесії, виконував свій обов’язок – виніс це питання на обговорення. І він це зробив не як представник "Слуги народу", а як посадовець. Як виявилося, пропозиція набрала необхідну кількість голосів для того, щоб внести її до порядку денного. І так само вона була проголосована.Не всі "слуги народу" проголосували за це звернення в силу різних обставин. Але що ж відбулося? Наскільки я володію інформацією, Руслан Володимирович разом із депутатським корпусом райради неодноразово виїжджали на об’єкти "Великого будівництва" у межах Чернівецького району, щоб провести інспектування. Адже надходили численні сигнали – там школа не відкрита, там ще якісь неполадки.

Тут хочу наголосити – оскільки Руслан Володимирович є представником "Слуги народу", та ще й головою ради, то, якщо є недоліки і їхні приховування, він був змушений відреагувати на цю ситуацію. Уявіть, якби пізніше наше керівництво партії або представники Офісу президента нас спитали: "А чого ви мовчали?". Що би ми їм відповіли?

Після того, як Домніцак із депутатами виявили недоліки на об’єктах, вони зверталися до пана Осачука, просилися до нього на прийом, щоб отримати пояснення по всіх проблемних питаннях. Але він усі ці звернення ігнорував. Вони запросили голову ОДА на сесію. Він теж її проігнорував.

Це був логічний процес, який Руслан Домніцак, як голова райради, був зобов’язаний виконати. Це не була ініціатива ані "Слуг народу", ані когось із депутатів.

Але ми маємо і позитивні наслідки цієї історії: Кам’янецька школа запускається, всі інші об’єкти також будуть завершені.

– Чому ви не критикуєте міського голову Романа Клічука?

– По-перше, якщо у мене є якісь зауваження, то я не чекаю можливості про це заявити публічно, щоб це вважали популізмом. Я вважаю, нам треба відходити від цього. Багато хто говорить, що виборцям потрібно дати "картинку". А виборцям насправді треба показати роботу в місті.

Якщо у мене виникають якісь питання – не важливо, чи до мера чи секретаря ради, – я говорю з посадовцями про це прямо. Всі ці питання можна вирішити у робочому порядку. Звісно, такі питання виникають. Хоч я вважаю себе молодим політиком, але маю певний досвід. Тепер я як депутат, зобов’язаний доносити звернення і заяви своїх виборців до керівництва міста. Питання є, але вони вирішуються до сесій.

– Чи не вважаєте ви несправедливим те, що партія "Слуга народу" залишається без чиновницького крісла у міській раді? Маю на увазі, щонайменше посаду секретаря міськради.

– Питання відкрите. Якщо команда "ЄА" і Роман Васильович захотіли взяти повну відповідальність на себе за ситуацію в місті, то ми їм дали таку можливість. Я вважаю, що представник від "Слуги народу" в якості секретаря ради міг би скоротити дистанцію між керівництвом держави і ратушею. У певній мірі це могло би допомогти Чернівцям. Ці питання відкриті до обговорення. Звісно, остаточне рішення – за мером міста. Але якщо така ситуація його влаштовує, то хай так і буде.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Микола Кобилюк
12-11-2021, 09:07
Коментарів 0 Переглядів 5 516

Теги -
Температура побила максимальні показники 30 червня майже за 160 років метеоспостережень

За інформацією molbuk.ua, йдеться про Сергія Бродовського, якого також підозрюють у привласненні карет "швидких"

Через отримане поранення чоловік зараз проходить реабілітацію
• Новини партнерів
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Йдеться про 10 фур, заповнених уже сформованими продуктовими наборами


«Наче все завмерло». Блог Галини Олійник
Блог про пішохідні Чернівці
Надії Кремля на похорон НАТО не виправдались. Блог Ярослава Волощука
Вже тисячоліттями у світі панує істина – розділяй та володарюй
ВІДЕО Переглянути все відео

Ми завжди відкриті до співпраці та дуже раді новим клієнтам.

У чому ж полягає відмінність між пивом із цих броварень, ми розпитали у магазині крафтового пива "Чорні вівці"

З 1 до 31 липня у медичному центрі діє акція – при записі на консультацію кардіолога ЕКГ безкоштовне.

Станьте на крок ближче до мети – отримайте консультацію у кваліфікованих спеціалістів щодо деталей будівництва СЕС та замовляйте економічні прорахунки для вашого підприємства.

"Контінентал" планує зібрати врожай із загальної площі 86,2 тис. га.
Привітання з Днем Конституції України директора ДП «Путильське лісове господарство» Василя Слижука*

Привітання з Днем Конституції України директора ДП "Путильське лісове господарство" Василя Слижука
• Теги