Мешканці вулиць Кармелюка і Руданського скаржаться, що потерпають від неприємних запахів із сусіднього цегельного заводу №3. Люди вкотре поскаржилися з цього приводу до міської ради.
Комісія, мешканці та керівництво заводу зібралися разом, щоби обговорити проблему, пише molbuk.ua.
"Навіть за зачиненими дверима у квартирі відчуваю неприємний запах. Якщо вивішую білизну, змушена її кілька разів перепрати, бо є запах прокопечного. Прогулятися неможливо, першить у горлі і болить голова", – чернівчанка Анастасія розповідає, що впродовж останнього року їхній район потерпає від неприємних запахів. Жінка живе у будинку за 700 метрів від цегельного заводу.
За словами жінки, особливо загострилася проблема впродовж остннього року.
"Я живу тут з 2016 року. Були проблеми із неприємним запахом у 2018-2019 році. Ми писали скарги, і ситуація трохи покращилася, а останній рік проблема із запахом знову загострилася. І от коли це питання почали оприлюднювати у соцмережах, ЗМІ, уже сім днів ми не відчуваємо жодного запаху. Значить підприємство може працювати нормально. Ми не хочемо, щоби завод закрили, просто хочемо, щоби не створювали нам загрози життю і здоров’ю", – сказала Анастасія.
Мешканців і чиновників запросили на територію заводу. Люди скаржилися керівництву заводу, що не можуть відчинити вікна, а на підвіконнях та москітних сітках часто є осад оранжевого кольору. Багато хто з мешканців розповідав, що потерпають від головного болю та алергічного риніту.
Заступник директора цегельні Анатолій Статнік запевнив, що завод не перевищує жодних норм щодо викидів. А у виробництві не використовують шкідливих домішок.
"Ми у виробництві використовуємо газ, від цього не може бути жодних запахів. Не спалюємо нічого іншого. Для виробництва цегли використовуємо лище тирсу та глину. Технологічний процес відбувається однаково впродовж доби", -переконував Анатолій Статнік.
Тим часом люди показували відео, що з труби заводу вранці йде дим, а посадовець переконував, що це пара. Після тривалих дискусій заступник директора все ж визнав, що запах можливий, і від цього можуть потерпати мешканці верхніх поверхів будинків, особливо, коли вітер дме у їхній бік. Але всі викиди в межах допустимого. А ще зазначив, що завод працюємо без жодних фільтрів, бо це не передбачено технологією.
Усіх присутніх завели у цех, де виготовляють цеглу.
Анатолій Статнік показує піч, у якій виготовляють цеглу, і горілки, які подають газ. Потім проходять по усьому цеху і показують технологію виробництва. Але навколо не дуже багато працівників, тому люди засумнівалися, що завод сьогодні працював на повну потужність.
Мешканці попросили, щоби на заводі дотримувалися такого режиму, як в останні дні, коли запаху не було, і пообіцяли контролювати ситуацію далі.
Тим часом заступник директор розповів, що на заводі розробляють проєкт з модернізації.
"Випари йдуть із труби висотою 20 метрів, а ось труба висотою понад 50 метрів не працює. Ми хочемо зробити так, щоби з меншої труби дим йшов у вищу трубу. Він буде виходити вище, розсіюватися і не потрапляти у квартири людей на верхніх поверхах", – сказав Анатолій Статнік.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-10-2021, 09:26
0
12 760