RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Популярний жіночий журнал про моду Vogue написав про подорож до Чернівців і про те, які місця у цьому місті варто відвідати.

Відповідна публікація з’явилась на сайті видання сьогодні, пише molbuk.ua



У своїй статті авторка Валентина Анохіна розповідає про те, де найсмачніше місце у Чернівцях і чому варто поїхати до цього міста у вихідні.

Далі публікуємо текст матеріалу мовою оригіналу:

Як дістатися і де зупинитися

Дорога до Чернівців займає одинадцять годин потягом, якщо ви їдете з Києва. Квитки краще купувати заздалегідь — буквально останні вдалі місця (в обидва кінці) я вхопила за три тижні до подорожі.

За кілька годин до відправлення з’ясувалося, що просіла залізниця між Новоселицею і Мамалигою, тому довелося їхати в об'їзд через Тернопіль і прибути до Чернівців пізніше. До слова, затрималися ми всього лише на годину — проте це зовсім незначне запізнення, особливо коли попереду мінівідпустка й поспішати доводиться хіба що на екскурсію

Як і в будь-якому туристичному місті, в Чернівцях легко знайти житло на будь-який смак. Я вибрала квартиру на Airbnb, щоб відчути себе "місцевою" і провести вихідні самостійно.

Де гуляти і на що дивитися

У Чернівців є прізвисько — "український Париж". І достатньо опинитися на Головній вулиці, зайти на Університетську або в один з десятків провулків біля ратуші, щоб зрозуміти сенс цього порівняння — кожен балкон, кожні двері, кожна арка, ріг будинку і вікно горища проситься в кадр. І тут доводиться зробити вибір — фотографувати кожну цеглину чи спостерігати за всім так, наче ніколи більше цього не побачиш.

Тому, щоб обійтися без паніки (якщо раптом ви теж чутлива людина), рекомендую влаштувати собі персональну екскурсію-знайомство з містом. У Чернівцях є зручний діджитал-путівник — пронумеровані QR-коди з зображенням їжаків, розташовані біля найважливіших пам'яток міста. Перший знаходиться біля ратуші, до наступного вас приведе їжак.

Але якщо ви віддаєте перевагу спонтанності, а не інструкціям, довіртеся власним відчуттям (в Чернівцях складно заблукати) і спробуйте не пройти повз ці місця:

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей — найкращий спосіб дізнатися про історію міста й області, де ви перебуваєте. За символічні 30 гривень у моєму розпорядженні опинилися вільні від відвідувачів зали музею, присвячені становленню Буковини від появи перших поселень до наших днів. З огляду на те, що на сучасний стан Чернівців істотно вплинули відразу румунська, українська, австро-угорська, молдавська, єврейська, російська і навіть турецька культури, відвідування музею вважаю строго обов'язковим. По-перше, це продуктивні 60 хвилин для розширення світогляду. По-друге, потім набагато приємніше і зрозуміліше гуляти вулицями міста — здається, ви знайомі багато років.



Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Головна визначна пам'ятка, локація для зйомок і неймовірно красиве всередині і зовні місце. Не секрет, що будівля національного університету — головний магніт для туристів. Окрема гордість для України включення центрального корпусу університету до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Сюди потрібно прийти обов'язково, потрапити на екскурсію коридорами і зробити мільйон світлин вежі.



Пішохідна вулиця Ольги Кобилянської

Вулицю Ольги Кобилянської просто неможливо оминути. На ній розташований краєзнавчий музей, тут збираються вуличні музиканти і саме звідси зручно дістатися до більшості центральних пам'яток. Тому пройтися нею і (обов'язково) зупинитися в кількох ресторанах і кондитерських — невід'ємна частина подорожі.



Де їсти

Скажу відверто, поїздка до Чернівців точно не стала для мене гастрономічним турне — я не експериментувала з закладами і не шукала цікаві смакові поєднання. На щастя, удача була на моєму боці: після першого шматочка лазаньї з кабачка і вишневого штруделя на десерт мої рецептори, душа і серце вибрали "Панську гуральню". У підсумку, там же трапився найкращий банош, найкращий салат з буряком і фетою і найкраще обслуговування, за яке відсоток чайових хочеться збільшити втричі.

По десерт, смачну каву і їстівні сувеніри рекомендую заглянути в кав’ярню-бутік "Мантулки". Ніжний інтер'єр у блакитних і пилово-рожевих тонах, великий вибір тортів, тістечок і пиріжків, приємне обслуговування і зручне розташування на вулиці Кобилянської всього за кілька кроках від фаворита вище.

Що везти додому

У цій індивідуальній справі слід керуватися покликом серця і уважно дивитися зусібіч, щоб не пропустити щось цікаве. Після того, як ми опинилися на центральній площі, де проходив медовий ярмарок, зі мною додому поїхали шишки в меду. Чому вони? Тому що це незвично, красиво і доволі смачно, щоб поїдаючи шишки з чаєм, згадувати подорож і планувати наступний візит.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Микола Кобилюк
9-10-2021, 12:01
Коментарів 0 Переглядів 5 233



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.