Чернівецька міськрада має намір ліквідувати "Аварійно-диспетчерську службу 0-80" у зв’язку зі змінами до законодавства, які передбачають, що діяльність такого комунального підприємства фінансувати з міського бюджету забороняється.
Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міськради, пише molbuk.ua
"Річ в тім, що раніше в місті була комунальна Аварійно-диспетчерська служба 0-80 (далі - "АДС"). Служба вчасно ліквідовувала аварії на підставі заключеного із ЧМР договору. Для мешканців ці послуги були, фактично, безкоштовні. Та відбулись зміни у законодавстві. І тепер, якщо частка комунальної власності Чернівецької міської територіальної громади в зазначених вище мережах відсутня, то фінансувати роботи з утримання та експлуатації з міського бюджету НЕ МОЖНА. Ліквідація аварій оплачується коштами співвласників багатоквартирного будинку, це входить в тариф за утримання будинку", – йдеться у повідомленні.
Водночас у департаменті повідомили, що після змін у законодавстві далеко не всі управлінські компанії та ОСББ уклали договори з "АДС 0-80".
"У деяких управителів на це є об'єктивні причини. Хтось має в штаті працівників, які можуть ліквідувати аварію. Інші — делегують це приватним структурам", – йдеться у повідомленні.
"Та більшість управителів, так би мовити, "економила" кошти. Ні, кошти аж ніяк не мешканців, а лише власні. Управлінці справно збирали з власників квартир тариф, але замість виконання робіт тільки викликали аварійну АДС у позаробочий час. За 8 місяців 2021 року таких звернень від управителів було 1441, з яких тільки 201 було за підписаним договором з АДС-080. Тобто, лише за мізерні <14% заявок було сплачено кошти управителями", – повідомляється в дописі.
У департаменті зауважили, що залишати чернівчан сам на сам з аварією, коли управитель будинку ігнорує проблему і перекладає відповідальність, не можна.
"Єдина можливість знайти компроміс в правовому полі — це укладення між управителями будинків та АДС або договорів на разові на усунення аварій, або договорів на обслуговування на постійній основі. Це дозволило б АДС повноцінно забезпечувати своїх працівників зарплатою та здійснювати господарську діяльність. Та цей процес непростий, він може затягнутись настільки, що АДС вже не буде в змозі утримати кваліфіковані кадри з неоціненним досвідом. Тому було прийняте наступне зважене рішення. АДС, як комунальне підприємство, буде ліквідовано", – пояснили в департаменті.
Зазначається, що функціональні повноваження комунального підприємства частково перейдуть Чернівецькій міській раді та комунальному підприємству "Містосервіс".
"Гаряча лінія буде працювати як і раніше, а у працівників "аварійки" буде впевненість у збереженому робочому місці та гідній зарплатні", – додали в департаменті.
Окрім того, в повідомленні зазначається, що послуги з ліквідації аварійних ситуацій, як вид господарської діяльності, зможуть надаватися:
- Управлінськими компаніями самостійно,
- Комунальним підприємством "Містосервіс",
- Іншими суб'єктами господарювання, які мають відповідну матеріально-технічну базу на підставі підписаних договорів.
"Ви, як співвласник багатоквартирного будинку, маєте право запитати свого управителя: чи укладена угода на ліквідацію аварійних ситуацій?
як саме управитель буде ліквідовувати аварію? чим раніше ви скористаєтесь цим правом — тим швидше зможете скласти план на випадок форс-мажору. І тим спокійніше будете за своє житло та майно", – повідомили у департаменті інфраструктури та благоустрою міської ради.
Раніше повідомлялося, що Чернівецька міська рада
має намір ліквідувати міське комунальне підприємство "Аварійно-диспетчерська служба 0-80".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
8-10-2021, 09:28
0
7 908