В Україні зафіксували та підтвердили випадок паралічу, який був зафіксований у 1,5 річної дитини з Рівненської області. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2).
Батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання, повідомили в МОЗ.
Перші симптоми проявились 1 вересня, вже 3 вересня дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок. Система охорони здоров’я та епідеміологічного нагляду одразу спрацювала за протоколом та міжнародними стандартами: випадок зареєстрували як підозру на поліо — гострий в’ялий параліч та забезпечили необхідне обстеження та спостереження для з’ясування обставин.
В області вже працює команда епідеміологів та вірусологів Національного Центру громадського здоров’я МОЗ України, обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Вони здійснюють першочергові роботи з реагування на епідзагрозу: пошук контактних осіб, збір та аналізи їхніх біоматеріалів, детальне вивчення обставин справи, тощо.
Що таке поліомієліт
Це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.
Батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання, повідомили в МОЗ.
Перші симптоми проявились 1 вересня, вже 3 вересня дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок. Система охорони здоров’я та епідеміологічного нагляду одразу спрацювала за протоколом та міжнародними стандартами: випадок зареєстрували як підозру на поліо — гострий в’ялий параліч та забезпечили необхідне обстеження та спостереження для з’ясування обставин. В області вже працює команда епідеміологів та вірусологів Національного Центру громадського здоров’я МОЗ України, обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Вони здійснюють першочергові роботи з реагування на епідзагрозу: пошук контактних осіб, збір та аналізи їхніх біоматеріалів, детальне вивчення обставин справи, тощо.
Поліомієліт: яка ситуація на Буковині
У Чернівцях випадків захворювання на поліомієліт впродовж останніх 5-ти років не фіксували.
Як повідомляє прес-служба управління охорони здоров’я Чернівецької міськради, станом на 1 жовтня 2021 року в Чернівцях рівень охоплення щепленнями від поліомієліту дітей до 1 року складає 69,6%. Дітей 14 років – 58,8%.
"Показники обсягу профілактичних щеплень у Чернівцях були вищі до початку пандемії COVID-19. Впродовж останнього року батьки намагаються зайвий раз не йти в поліклініку і часто відкладають рутинну вакцинацію на потім. Насправді, вакцинуватися потрібно згідно календарного графіку. Наші лікарі роблять все, щоби розділити потік хворих і здорових пацієнтів. Тож похід у поліклініку на щеплення є безпечним, - пояснює Ірина Вострікова, головний спеціаліст-лікар управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради. – На даний момент вакцина від поліомієліту в Чернівцях є в достатній кількості. Тож прошу батьків не зволікати та приводити діток на вакцинацію!".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram