Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Вибори вели в поезії, а управляють у прозі»: екс-міністр пояснив причину низького темпу «наведення ладу» в Чернівцях
Нова влада, яка сформувалась у стінах Чернівецької міської ради є феноменом, який демонструє в Україні "зародження організованого політичного та підприємницького класу".
Таку думку в ефірі 5 каналу висловив ексміністр економічного розвитку та торгівлі, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи Павло Шеремета.
Так, на запитання, де гість студії побачив зародження організованого політичного та підприємницького класу, Шеремета згадав про Чернівці, в яких восени минулого року змінилась влада у міськраді.
"Феномен Чернівців. Коли підприємці сказали, що давайте припинимо "віджим" цього міста двома глобальними кланами. Це – перлина східної Європи. Між іншим, якщо ми зараз говоримо багато про інноваційність, конкурентність... Першим економістом, який про це написав на теоретичному рівні, був Йозеф Шумпетер – великий економіст. Він був безсмертним у Гарварді, але починав він у Чернівцях", – розповів екс-міністр.
Павло Шеремета назвав Чернівці "науково, культурно, архітектурно, підприємницькою перлиною східної Європи", але "віджатою та прим’ятою". Водночас він нагадав, як активні підприємці міста торік створили громадський рух, який пізніше став партією.
"Вони отримали пост мера зі своїм лідером, вони отримали достатню кількість депутатів у міськраді для того, щоб бути серцевиною коаліції", – зауважив Павло Шеремета.
"Я не хочу їх ідеалізувати. І коли я на них дивлюся, мені пригадується фраза: "Ми політичну кампанію ведемо в поезії, але потім управляємо у прозі". Тобто, наступила проза управління. Настав шок від того, що вони побачили. Шок від того, що те, що вони вміли у бізнесі, далеко не все так працює у публічному секторі. Тому, відповідно, швидкість змін у місті засмучує чернівчан, бо вони хотіли більше і швидше...", – сказав екс-міністр.
Шеремета додав, що не вважає, що саме "Єдина альтернатива" стане центром всього українського ренесансу.
"Але, як мінімум, я бачу на місцях елементи, початки гуртування, організацій підприємницьких людей. При чому підприємницьких – не у розумінні "давайте, прийдемо до влади і заробимо", а підприємницькі в розумінні "давайте прийдемо до влади і будемо пробувати робити комфортне місто для нас і для наших дітей", – додав він.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.