Чернівецька обласна психіатрична лікарня з 1 липня змушена скоротити два відділення та працівників. Все через проблеми із фінансуванням.
Про це molbuk.ua повідомила генеральна директорка Чернівецької обласної психіатричної лікарні Анжела Левицька.
Ускладнилася ситуація у Чернівецькій обласній психіатричній лікарні ще з минулого року. Грошей на психіатричну допомогу виділялося мало. Наразі лікарня законтрактувалася на кілька послуг, але проблеми з фінансами залишаються – їх не вистачає навіть за зарплату медикам.
Генеральна директорка Чернівецької обласної психіатричної лікарні Анжела Левицька не приховує, що ситуація в медичному закладі критична. І наразі вирішити цю проблему не вдається. Тому, щоби зменшити витрати, взялися оптимізовувати лікарню і вже з першого липня ліквідують два відділення – чоловіче відділення №9 та жіноче відділення №2. Під скорочення потрапляють майже 60 осіб медичного персоналу.
Та в лікарні запевняють, що пацієнти без допомоги не залишаться, і на їхньому лікуванні це жодним чином не позначиться.
"Ми неоднаразово зверталися до Національної служби здоров’я України (НСЗУ) щодо нестачі коштів. Нам рекомендували звертатися до обласної ради щодо дофінансування. Але і там не змогли допомогти. Рекомендували, якщо не вистачає грошей на зарплату, необхідно оптимізуватися", – пояснює Анжела Левицька.
Наразі у психлікарні дефіцит по заробітній платі становить шість мільйонів гривень.
"Після контрактування з НСЗУ лікарні дали на 9 місяців 39 мільйонів гривень. А нам лише на зарплату потрібно 45 мільйонів гривень. За ці гроші ще маємо утримувати заклад. Тому наразі в психіатричній лікарні ситуація критична. Ми не просто без грошей, ми у боргах. Тому доводиться оптимізовувати лікарню – ліквідовувати відділення і скорочувати штат. Ці речі дуже неприємні для нас, але вибору немає", - каже генеральна директорка.
У психліарні є два жіночі відділення, два чоловічі відділення та змішане відділення.
"Жіноче відділення №2 хороше, у ньому минулого року пролікувалося 465 пацієнтів. Та ми вирішили скоротити друге відділення, бо це окреме приміщення. Споруда невелика, на два поверхи. Третину площі займає кафедра БДМУ. Закриємо відділення і будемо мати економію на енергоносіях. Така ж ситуація з чоловічим відділенням №9, приміщення якого теж знаходиться окремо", - пояснила Анжела Левицька.
За словами Анжели Левицької, у Чернівецькій області області налічується 24 тисячі людей із психіатричними розладами. Допомоги потребує чимало пацієнтів.
Поки що питання із покращенням фінансуванням не вдається вирішити. Але у лікарні розмірковують, як можна заробляти на послугах, щоби трохи полегшити ситуацію. Наразі основний вид заробітку психіатричної лікарні – видача сертифікатів психологічного і наркологічного оглядів.
"Я писала і зверталася у багато інстанцій. Їздила навіть в Офіс Президента, у МОЗ, постійно ходжу в обласну раду. Та вирішити проблему з фінансуванням поки що не вдається. Правильно було би, щоби НСЗУ давала свої кошти, а облрада нас підтримувала як власник. Та у них теж немає грошей. Тому поки що ситуація із психіатричною лікарнею критична", – каже Анжела Левицька.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-06-2021, 10:36
0
9 037