Хвороба Лайма та енцефаліт: чим небезпечний укус кліща та як вберегтися

Новини Чернівців / новини / Здоров'я
2 546
0
Хвороба Лайма та енцефаліт: чим небезпечний укус кліща та як вберегтися

З настанням весняного потепління в Україні розпочався сезон кліщів, укуси яких можуть бути дуже небезпечними.

Про те, як уберегтися від кліщів та що робити у випадку укусу, повідомляє ASPI news.



Укуси кліщів, а також їхніх личинок можуть спричинити небезпечну хворобу Лайма – захворювання, для якого характерне ураження не лише шкіри, а й нервової системи і серця.

Після перенесеної хвороби антитіла не захищають від повторного зараження, тому вкрай важливо приділяти увагу профілактиці та уникати укусів кліщів

Як діяти, аби захистити себе від комах?

Йдучи на природу, подбайте про відповідний одяг. Він повинен бути із щільної та не ворсистої тканини. Найкраще обирати світле вбрання, оскільки на ньому легше помітити кліщів. Користуйтеся спеціальними засобами від кліщів, які наносяться на одяг чи шкіру.

Перебуваючи на природі, уникайте чагарників і високої трави. Приблизно щогодини оглядайте себе та інших, аби перевірити наявність кліщів на одязі і тілі. Найчастіше вони обирають для присмоктування область голови (за вухами) та шиї, пахвові западини і пахові складки, шкіру під лопатками та по ходу хребта, адже саме там одяг менш щільно прилягає до тіла.

Що потрібно робити, якщо укусив кліщ?

Кліща, що присмоктався, потрібно якомога швидше видалити з тіла. Для цього можна звернутися в будь-який медичний заклад або ж витягнути його самостійно за допомогою бавовняної нитки чи пінцета.

Не рекомендується обробляти кліща різними маслянистими речовинами (маслом, кремом тощо), а також агресивними рідинами (спиртом, бензином тощо).

Після видалення тварини місце присмоктування треба обробити йодом або іншим спиртовим розчином. Руки потрібно вимити з милом – особливо в тому випадку, якщо ви робили це без рукавичок.

Навіть якщо вам вдалося витягнути кліща самостійно, після цього необхідно обов'язково звернутися до лікаря для призначення профілактичного лікування і подальшого спостереження.

Кліщі – переносники таких інфекційних захворювань як кліщовий енцефаліт, кліщовий поворотний тиф, туляремія, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма, Лайм-бореліоз).

Як повідомляв molbuk.ua раніше, у Чернівцях у 2020 році було зареєстровано 42 випадки (30 дорослих та 12 дітей) захворювання на хворобу Лайма.

Так у 2017 році на території міста Чернівців було зареєстровано 15 випадків (10 дорослих та 5 дітей), у 2018 році – 32 випадки (23 дорослих та 9 дітей), у 2019 році – 33 випадки (23 дорослих та10 дітей), у 2020 році – 42 випадки (30 дорослих та 12 дітей).

Кількість звернень в заклади охорони здоров’я по всій країні з приводу даного захворювання кожного року сягає понад 1500.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

​«Були гарні збори, але ми втратили важливих гравців»: «Буковина» завершує збори та готується до чвертьфіналу Кубка України
«Найбільша проблема – нестача вологи»: буковинські аграрії розпочали весняну посівну кампанію
Випустити кажана та відвідати виставку з Берліна: куди піти у Чернівцях – дайджест
На годину вперед чи назад? Україна вночі переходить на літній час
На Буковині піротехніки знищили мінометну міну часів Другої світової війни
Водійка збила 83-річну жінку: поліція з'ясовує обставини ДТП у Чернівцях
Українські аграрії вже засіяли понад півмільйона гектарів зернових: регіони-лідери
У новій угоді про надра зʼявились речі, які сторони раніше відкидували – Зеленський

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм