Ситуація із госпіталізацією хворих на коронавірус чернівчан до районних лікарень є штучно створеною.
У цьому переконаний заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк, пише molbuk.ua
Посадовець вказав кількість вільних місць у медустановах міста.
"Загалом міські лікарні можуть розмістити 321 хворого. Станом на 22 березня на стаціонарному лікуванні в лікарнях міста перебуває 286 хворих, з яких 253 мають лабораторно підтверджений діагноз COVID-19. Тобто всі ліжка для хворих на COVID-19 не заповнені.
Детальніше розпишу про ситуацію про ліжкомісця в лікарнях міста, надану управлінням забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я міської ради:
- міська лікарня № 1 – 33 вільних ліжка із 166 (заповненість 80%), в тому числі 8 вільних ліжок з кисневою дотацією та 3 вільних місця в реанімаційному відділенні.
- міська лікарня № 3 – 14 вільних ліжка із 80 (заповненість 83%), в тому числі 2 вільних ліжка з кисневою дотацією, вільних місць в реанімаційному відділенні немає.
- міська лікарня№ 4 – заповнено 72 ліжка із 75 (96%)", - написав Юрій Лесюк.
Він також зазначив, що в обласних закладах, які розташовані в Чернівцях, теж є значна кількість вільних місць з киснем:
"ОКНП "Обласна клінічна лікарня" – 79, КНП ЧО "Перинатальний центр" – 24, КНП ЧО "Психіатрична лікарня" – 24, КНП ЧО "Госпіталь ветеранів війни" – 24 (дані дашборду Чернівецької облдержадміністрації)", - зазначив чиновник.
Він додав, що на фоні цієї інформації виглядає дивним те, що хворих чернівчан госпіталізують до райлікарень:
"Водночас, ми маємо інформацію, що чернівчан госпіталізують у районні лікарні. Зокрема, в Хотинській лікарні лікуються 9 хворих чернівчан, в Герцаївській – 7, в Новоселицькій – 14. Виникає логічне запитання: для чого везти чернівчан на лікування в районні лікарні, які знаходяться за десятки кілометрів та в яких рівень надання медичної допомоги нижчий в порівнянні з лікарнями, які знаходяться на території міста", - написав посадовець.
За словами Юрія Лесюка, рішення про місце лікування ухвалює обласний центр екстреної медичної допомоги.
"Прийняття рішення про місце лікування покладене на лікаря "швидкої допомоги" обласного центру екстреної медичної допомоги, який діє згідно клінічного протоколу, затвердженого обласним штабом з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Дане рішення обласного штабу передбачає госпіталізацію в ковідний стаціонар тільки через обласний центр екстреної медичної допомоги. До речі, міські лікарні двічі на день (о 8.00 та 20.00) щодня інформують обласний центр екстреної медичної допомоги щодо наявності вільних місць в міських лікарнях".
"Отож, ситуація із лікуванням чернівчан в районних лікарнях є штучно створеною та потребує відповідних уточнень в клінічному протоколі госпіталізації хворих на Covid-19", - наголосив чиновник.
Нагадаємо, на сесії міськради сьогодні, 25 березня, очільниця управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я Чернівецької міськради Наталія Калмикова
розповіла про те, що лікарні міста переповнені ковід-хворими.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-03-2021, 20:07
0
3 508