Невідома Буковина: у Чернівецького драмтеатру є брат-близнюк у Німеччині

Новини Чернівців / Про Чернівці / Невідома Буковина
3 288
0
Невідома Буковина: у Чернівецького драмтеатру є брат-близнюк у Німеччині

Сьогодні Чернівецький драмтеатр ім. Ольги Кобилянської - одна з візитівок міста. А ще півтора століття тому довкола місця, де його побудували, був ліс і цвинтар...

Театр з'явився у Чернівцях з ініціативи міського магістрату, який 1897 року створив комісію щодо будівництва нового театру на зміну старому дерев'яному.



Проект будівлі замовили у престижному на той час архітектурному бюро "Фельнер і Гельнер" у Відні. Однак через бюрократичну тяганину наріжний камінь урочисто заклали лише 1904 року.

"Чернівецький театр імені Кобилянської побудований талановитими архітекторами Гельмером і Фельнером на початку ХХ століття,‭ ‬-‭ ‬продовжує Тадей Васильович,‭ ‬-‭ ‬Проект замовили у престижному архітектурному бюро‭ "‬Фельнер і Гельмер‭"‬.‭ ‬У‭ ‬1900‭ ‬році Фельнер особисто приїхав до Чернівців для ознайомлення з місцевістю.‭ ‬Спочатку архітектор забажав ділянку під майбутнє будівництво у‭ ‬парку Франца Йосифа або безпосередньо на площі Австрії‭ (‬нині Соборна площа‭)‬.‭ ‬З різних причин ці варіанти були відхилені і вибрали те місце,‭ ‬де зараз красується наш театр.‭ ‬У травні‭ ‬1902‭ ‬року проект театру вже був готовий,‭ ‬але до його будівництва не було готове місто.‭ ‬Не вистачало коштів.‭ ‬Офіційно працювати почали‭ ‬першого серпня‭ ‬1904‭ ‬року.‭ ‬Збудували театр за‭ ‬один рік і‭ ‬два місяці" - розповілав раніше molbuk.ua ‬колишній директор театру,‭ ‬історик театру Буковини Тадей Сулятицький.

"Мало хто знає,‭ ‬та в місті Фюрт у Німеччині є такий самий театр,‭ ‬як і наш.‭ ‬Це його брат-близнюк.‭ ‬Та,‭ ‬за рахунок того,‭ ‬що наша‭ ‬Театральна площа на кілька метрів‭ ‬вкопана‭ ‬— наш театр виглядає краще і вигідно відрізняється від німецького", - додав він.



Після приходу радянської влади тут створили першу українську театральну трупу, дебютом якої стала п'єса Лесі Українки "Лісова пісня".

1954 року театру надали ім'я видатної буковинки, письменниці Ольги Кобилянської, а в 1980-му їй встановили пам'ятник перед фасадом.

Невідома Буковина: у Чернівецького драмтеатру є брат-близнюк у Німеччині


Фото з колекції Едварда Туркевича

Фото 1904 року, на якому - початок будівництва драмтеатру ім. Ольги Кобилянської. На задньому плані в центрі видніється вхід на старе кладовище, яке розташовувалось в районі нинішньої вулиці Лесі Українки з 2 половини 18 століття майже до кінця 19 століття.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
Витягати з того світу – це просто робота: Чернівецький центр екстреної медичної допомоги очолив рейтинг успішних реанімацій в Україні
ексклюзив
Чернівчан просять достойно провести загиблого солдата Василя Зельмановича
На Буковині модернізують залізничний пункт пропуску через українсько-румунський кордон
Місця вистачає не всім: у яких школах діти навчаються змішано через малі укриття
Нинішній епідсезон на Буковині був важким: від грипу померло четверо людей
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
ЧТУ хоче купити три нові тролейбуси за 50 мільйонів гривень

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм