Впродовж місяців до головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області звернулось понад 10 громадян зі скаргами на Центр комп’ютерної допомоги. Їх звинуватили у наданні неякісних послуг з ремонту комп’ютерної техніки.
Про це повідомляє начальниця головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Анжела Косован.
В результаті розгляду звернень встановленощо в оголошеннях, розміщених на вхідних дверях будинків, опорах електромереж в м. Чернівці споживачам пропонувалось надання послуг з ремонту комп’ютерів за великими знижками (понад 50%, а для пенсіонерів ще додатково 10%) та повідомлялись номери телефонів, за якими приймались замовлення.
У всіх випадках майстри приходили додому до споживача та, оглянувши комп’ютер, оголошували вартість виконання робіт в сумі 300 грн і забирали його в майстерню для здійснення ремонту.
Після проведеного ремонту майстри надавали споживачам договори із переліком наданих послуг, в яких вартість була набагато вище оголошеної раніше і коливалась від 1,5 тис грн. до 3,8 тис. грн. До того ж, після такого "ремонту" споживачам видавалась техніка, яка і надалі не працювала або працювала неякісно.
Договори із споживачами були оформлені без зазначення назви суб’єкта господарювання, який надавав послуги, а бланки договорів містили печатки суб’єктів господарювання, які не значаться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
На вимогу Головного управління працівники, які знаходились в даній майстерні, не надали жодних документів, що підтверджували їх право займатися господарською діяльністю.
Дії майстрів з ремонту комп’ютерної техніки містили ознаки шахрайства, розгляд не належить до повноважень Держпродспоживслужби.
У зв’язку з цим матеріали за скаргами ошуканих споживачів направлені за належністю до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області для вжиття заходів реагування.
З метою убезпечення від невдалого надання послуг та збереження своїх коштів Головне управління радить споживачам звертати увагу на наявність в оголошеннях інформації, яка обов’язково має бути доведена споживачу до моменту замовлення послуги. В оголошенні має бути зазначена назва та адреса суб’єкта господарювання. Наявна інформація про надавача послуг дає можливість споживачу перевірити її в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на сайті https://usr.minjust.gov.ua/.
Головне управління може захистити права споживачів лише в тому випадку, якщо вони будуть дотримуватись даних порад.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-02-2021, 11:51
0
1 600