Богдана Гузак живе в селі Дихтинець, вона соціальний педагог в місцевій школі, мати трьох дітей. Вже майже рік вона займається створенням декоративних свічок та виготовленням мила.
Дівчина каже, що спочатку почала займатися виготовленням свічок, а згодом навчилася і миловаріння. Опанувала цю справу на початку карантину, навесні минулого року. Виготовленням свічок Богдана мріяла займалася ще 10 років тому, зараз же знову взялася за улюблену справу, йдеться в матеріалі "МБ".
"У мене ще давно був своєрідний потяг до свічок. Ще 10 років тому, лише, коли з’явилася ідея цим займатися, мені хотілося зробити щось нове, не таке, як продавали в магазинах, а власноруч зроблене і з унікальним декором. Але тоді не було ні вільного часу, ні ресурсів, не було інтернету, щоб навчитися. Це так і залишилося мрією. Не думала, що колись цим займатимусь. Саме до цього в мене лежить душа. Я навчалася, дивилася різні майстер-класи. Тепер стало можливо замовити матеріали, прилади, форми", – розповідає Богдана.
Ідея варити мило з’явилася не так давно – рік тому. З’явилася вона завдяки бажанню дівчини користуватися натуральною екологічною косметикою.
"Я хотіла створювати продукцію з натуральних складників, почала робити мило. Я перечитала і передивилася багато матеріалів на цю тему, майстер-класів, навчальних уроків різних відомих миловарів. Дивилася, вчилася, що з чим поєднувати, що можна використовувати, що – ні. Бо це складна справа, потрібно знати, які олії дають ефект, які пропорції. Коли робила перші бруски мила, все випробувала на собі. Спочатку дарувала знайомим, а згодом почала їх продавати", – розповідає вона.
"Там вирує творча атмосфера"
Коли матеріали для цієї справи почали займати багато місця, з’явилася ідея створити свою майстерню у бабусиній хаті, яка стояла пусткою.
"Я мала одну кімнатку, в якій все виготовляла, матеріали тримала в ящиках – це було незручно. Потім перейшла до хати бабусі. Там просторо, а ще вирує така творча атмосфера... Моя бабуся колись ткала на фабриці в Путилі, робила авторські килими, створювала ескізи і за ними ткала. Потім ті килими відправляла за кордон. У хаті досі залишився верстат – і моя мама ткала, і мене навчили. Бабуся хотіла, щоб її хата не пустувала, тож тепер тут я працюю над своїми роботами. В кімнатах ми старалися нічого не змінювати".
Шматок мила коштує 50 гривень і має 120 грамів. Свічки виготовляє з вощини та парафіну, прикрашає квітами, фольгою. Всі вони ароматизовані. Ціни на них коливаються від 20 гривень і до 140.
Детальніше читайте у свіжому номері газети "Молодий буковинець"
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-02-2021, 15:50
0
1 212