У Чернівецькій області протягом 2017-2020 років не винесли жодного судового вироку щодо зловмисників, які займаються браконьєрством.
Про це йдеться у розслідуванні видання
"Наші гроші" "Суто карпатське вбивство".
Журналісти видання наводять кілька історій із ймовірних незаконних полювань на Буковині, Закарпатті та Львівщині.
Зазначається, що наприкінці січня 2018 року лісівники Сторожинецького лісгоспу на Буковині отримали фотографії із ймовірного незаконного полювання місцевих мешканців. Один із них загубив телефон із цими фото під час полювання в мисливських угіддях.
На світлинах чотири жителі містечка Красноїльськ Сторожинецького району позували з мертвим ведмедем, який занесений до Червоної книги України. Серед них – Григорій Іліуц, який до 2017 року працював єгерем Лаурського лісництва Сторожинецького лісгоспу. Фотографії були датовані листопадом 2016 року.
"Чоловіки фотографувалися з ведмедем з різних ракурсів. На частині світлин є мисливський собака. Також у нас були світлини з двома одиницями зброї в цих чоловіків. Крові ведмедя не видно, оскільки це період без снігу, трава та лісова підстилка темна", – розповідає лісівник Андрій, який побажав не публікувати його імені задля безпеки.
Серед отриманих світлин – ще одна, зроблена вже у квітні 2017 року. На ній один з чотирьох мисливців стоїть біля опудала ведмедя. Однак точно невідомо, чи це та сама тварина, якою чоловіки хвалилися на попередніх світлинах.
У лютому 2018 року через ці фотографії відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 248 Кримінального кодексу України – незаконне полювання. Якщо вину браконьєрів доведуть, то їм загрожує штраф від 3,4 до 6,8 тис. грн або обмеження чи позбавлення волі до п’яти років.
Згідно з судовими ухвалами, Григорій Іліуц запевняв слідчих, що тварину не вбивав. Його історія така. У листопаді 2016-го йому зателефонував Василь Гакман і розповів про знайдене тіло невідомої тварини. Подивитися на неї Григорій Іліуц приїхав не сам, а взяв зі собою ще двох фігурантів кримінального провадження – Костянтина Грозаву та Дмитра Тарновецького.
За словами Іліуца, коли вони підійшли до звіра, то зрозуміли, що це ведмідь. І вирішили спалити тварину, щоб не допустити розповсюдження хвороб і зупинити сильний сморід. Тільки перед спаленням чоловіки сфотографувалися з ведмедем. Лісівник Андрій не вірить словам мисливців.
"Так, вони можуть говорити, що вони випадково йшли лісом і знайшли ведмедя. Але одразу виникає питання: а чому на фотографіях є мисливська собака та ще одна рушниця? Чи запитували їх про це слідчі, чи мали вони велике бажання цю справу розкрутити?", – аргументує він свої сумніви.
Останні судові ухвали з цього провадження датовані ще січнем 2019 року. Однак у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області редакцію "Наші гроші. Львів" запевнили, що досудове розслідування досі триває та "проводяться всі необхідні слідчі дії".
Не знає деталей розслідування й лісівник Андрій.
"Ми дали слідчим всі потрібні документи, а далі все залежить від них. Я знаю, що ці четверо жителів були неодноразово на допиті, вони найняли адвоката, але ніяких розмов про розслідування між нами не було", – розповідає він.
У публікації також йдеться, що щороку в Карпатах вбивають 40-50 ведмедів, за оцінкою науковців World Wildlife Fund Україна. Тварини занесені до Червоної книги України ще у 2003 році, однак з того часу їхня популяція суттєво не збільшується.
Основна причина – браконьєрство. Згідно з анонімним дослідженням WWF Україна, мисливці вбивають тварин насамперед через бажання "утвердити свій високий соціальний статус та можливості, які цей статус надає, а саме – уникнути покарання за порушення закону".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-02-2021, 19:44
0
2 888