У XX столітті ковзанка у Чернівцях знаходилися на території парку імені Тараса Шевченка, біля Літнього театру. Щороку чернівчани влаштовували на ковзанці своєрідні бали. Про це свідчить одна з листівок 1899 року.
Також ще одна ковзанка була на території сучасної Театральної площі, яку тоді називали Елізабет – пляц.
Кожен бал був значною подією у житті міста. Бали на ковзанці проводилися всього декілька разів приблизно у 1890-их роках. До них ретельно готувалися, адже це не просто розвага, а місце знайомств, побачень, веселощів і розваг.
“На балю танцювали танго, вальс, фокстрот та інші танці. Розпочинався баль о 8-9 годині вечора. На дверях стояли калфи — парубки, що відповідали за організацію балю. Рівно о 12 ночі музиканти робили перерву і їх запрошували до столу, а “бальові” запрошувалися до буфету, де можна було скуштувати вина, горілки, пива та холодних закусок”, - йдеться у спогадах Г. Гринчука.
Під час балів юнаки та дівчата мали можливість проявити свою симпатію один до одного. Наприклад, юнаки купували букети своїм обраницям, а дівчата — дорогі цигарки своїм кавалерам.
Свою симпатію на балу можна було проявити також за допомогою листівки. Хлопці купували листівки, підписували їх і вкидали у спеціальну скриньку. О 2-3 годині ночі пошту сортували і та панянка, яка отримала найбільше листівок, оголошувалася “принцесою” балу. Відтак дівчина підходила до хлопця, який їй подобався, і запрошувала до танцю. Він ставав "принцом" балу, інші пари розходилися, вони танцювали свій вальс.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-01-2021, 22:00
0
1 809