Жорсткий карантин, який уряд запровадив в Україні з 8 по 24 січня, зменшить кількість хворих, проте бажаного ефекту не дасть. Адже вірус уже надто широко розповсюдився. Тож для того, щоб його спинити, цього замало.
Про це у коментарі molbuk.ua повідомив завідувач відділу Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ Юрій Падурару.
На думку епідеміолога, такі заходи були більш ефективні на початку пандемії.
"Застосовані владою заходи, безумовно, зменшать кількість хворих, збережуть здоров’я та життя окремим людям. Проте глобально не вплинуть на перебіг епідемії в Україні. Їхня протиепідемічна ефективність не така, як би хотілося. Більш тривалі жорсткі заходи треба було застосовувати на початку епідемії. Вони, в принципі, і застосовувалися. Справді, коли ізолювали всіх хворих і контактних, спостерігався суттєвий вплив на перебіг процесу. Проте зараз, коли інфекція розповсюдилася серед всіх груп населення і на всіх територіях, вона вважається неконтрольованою", - переконаний Юрій Падурару.
На його думку, наразі побороти COVID-19 може лише вакцина.
"Вважаю, що кардинально змінити ситуацію на краще зможе лише масова вакцинація, до якої ми вже почали активно готуватися. І, звісно, залишаються актуальними носіння масок, дотримання дистанції та миття рук", - розповів Ю. Падурару.
Нагадаємо, в Україні з 8 по 24 січня ввели жорсткий карантин. Згідно з обмеженнями, усі освітні заклади, крім дитячих садочків, можуть працювати лише в дистанційному режимі.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-01-2021, 15:41
0
2 241