Стали відомі переможці третього Міжнародного кінофестивалю "Буковина", який цьогоріч відбувся онлайн. Участь у ньому взяли понад 800 стрічок із 50 країн світу.
Про це йдеться у публікації "МБ".
Наприкінці минулого року протягом трьох днів усі охочі могли безкоштовно переглянути українські та зарубіжні фільми-переможці багатьох кінофестивалів.
Члени журі (режисер Віктор Андрієнко, актор Остап Ступка, письменник Андрій Кокотюха, художник та продюсер Володимир Філіппов та інші) відібрали серед цих стрічок найкращі, і ось днями відбулася онлайн-церемонія нагородження.
Зірковими гостями заходу стали співачка Надія Дорофєєва, стронгмен Василь Вірастюк, танцівник Влад Яма, актори Ольга Сумська та Віталій Борисюк, письменник Сергій Жадан, журналістка та акторка Яніна Соколова, художній керівник "Дизель Студіо" Єгор Крутоголов.
Кожен із них розповів, як можна поєднати певну сферу (спорт, вокал, театр, літературу…) із кіножанром.
"Якщо ти режисер і в тебе до тисячі людей на знімальному майданчику за температури мінус 7-10 градусів, це дуже складно. Але водночас це неймовірний кайф, який ти отримуєш під час зйомок – коли твориш, взаємодієш із цими людьми, потім монтуєш. А найголовніше – виводиш все це на екран і на прем’єрі чуєш, як дихає зал. Не важливо, яке кіно ти робиш: ігрове, історичне, арт-хауз, – усе, що завгодно. Будь-яка реакція глядача – це головне, що хоче почути режисер, оператор та інші члени знімальної групи", – зізнався режисер Віктор Андрієнко.
"Кіно – це велика ілюзія. Актора можуть знімати з певного ракурсу, озвучити його може інший актор, за нього може заспівати пісню інший співак. От вам і образ супергероя на екрані", – каже актор Віталій Борисюк.
"Це спосіб розмови сам із собою. Кіно вчить людей ставати кращими, розбиратися у собі, своїх цінностях. Воно допомагає пережити самотність, втрату, біду. А головне – це інструмент роботи над власною душею, мізками", – переконана Яніна Соколова.
Надія Дорофєєва вважає: "Кіно дає можливість реалізувати себе не тільки як актору, а й як співаку. Існує багато прикладів, коли пісні відомих і не зовсім відомих співаків ставали саунд-треками до різноманітних фільмів".
"Протягом трьох днів перегляду фільмів було дуже багато людей, – розповідає генеральний директор кінофестивалю "Буковина", режисер та продюсер Сергій Скобун. – Було чимало таких відвідувачів, які починали свій день із перегляду першого фільму і вже ввечері виходили після останнього. Після завершення показу ми провели церемонію нагородження в онлайн-режимі. Представили на розсуд журі близько 20 різних стрічок у різних номінаціях. Серед них багато цікавих, змістовних, глибоких фільмів, які надихають. Часом це стрічки маловідомих акторів та режисерів, але при цьому дуже потужні, в яких є, над чим замислитися. А головне – вони викликають емоції".
Під час відбору фільмів оцінювали креативність, режисерський задум, соціальну важливість та актуальність теми. Шукали те, що може зачепити глядача, дати емоційний поштовх, – пояснює Сергій Скобун.
"Серед тем, які зачепили режисери фільмів, найбільш актуальними були карантинні обмеження у зв’язку з пандемією – зокрема, як вони впливають на стосунки між людьми. Також теми збереження навколишнього середовища, зловживання наркотиками, насилля в сім’ї і, звісно, кохання – це вічна тема", – зауважує гендиректор кінофестивалю.
Переможці Міжнародного кінофестивалю "Буковина":
- "Найкращий художній фільм. Національний" – стрічка "Мати Апостолів" (грузинський режисер Заза Буадзе, який мешкає в Україні понад десять років);
- "Найкращий короткометражний фільм. Національний" – "Потвора" (режисер Віктор Скуратовський);
- "Найкращий документальний фільм. Національний" – "Внутрішня війна" (режисерка Марія Кандакова);
- "Кращий анімаційний фільм" – "Цар Плаксій та Лоскотон";
- "Найкращий художній фільм. Міжнародний" – "Зима в Камбоджі";
- "Найкращий короткометражний фільм. Міжнародний" – "Злодії" (виробництво США);
- "Найкращий міжнародний документальний фільм" – фільм польського режисера Амадеуса Качана "Останні люди Чорнобиля";
-У номінації "Найкращий актор" переміг Олександр Пожарський (фільм "Мати Апостолів");
- "Найкраща акторка" – польська акторка Ізабела Баран;
- "Найкраща операторська робота" – Дмитро та Микола Шпілінок (фільм "Риба червона");
- "Краща режисерська робота" – фільм "Рудий" Карини Вегелєк, (Польща).
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-01-2021, 13:28
0
2 525