Басейн поблизу школи №27 у Чернівцях по вулиці Воробкевича став черговим міським довгобудом. Вартість його реконструкції з кожним роком зростає, а будівля тим часом занепадає.
Про це йдеться у публікації "МБ"
Ще кілька років тому приміщення замикалося на замок. А зараз все нарозхрист: замість вікон та дверей зяють дірки. Всередину лячно заходити – приміщення стало притулком для наркоманів та інших небезпечних соціальних елементів.
Ще у 2019 році тендер на реконструкцію басейну вартістю 23 мільйони гривень виграла львівська компанія. Проект розробили грандіозний – це мав бути справжній басейн для професійних занять з плавання. Проект неодноразово погоджували з Федерацією плавання України. Планувалося, що до кінця того ж року роботи завершать. Проте щось пішло не так. Підрядник виявився недобросовісним, графіку виконання робіт не дотримався. Розпочалася судова тяганина, яка триває й досі.
На 10 мільйонів дешевше
Нещодавно провели повторний тендер і призначили нового підрядника – ТОВ "Будторгінвест". Із ним на початку листопада минулого року підписали договір про реконструкцію басейну. Термін завершення робіт – вересень 2022 року.
Проектно-кошторисна документація складає 53 мільйони гривень. Проте підрядник погодився виконати роботи приблизно за 43 мільйони.
Тим часом почали шукати кошти на роботи. Колишній міський голова Олексій Каспрук на сесії міськради запропонував звернутися до Кабінету Міністрів щодо включення об’єкту до програми "Велике будівництво" на 2021 рік. Пропозицію підтримали.
Наразі басейн рішенням виконкому передали на баланс управління по фізичній культурі та спорту міської ради. Підрядник тим часом взявся за роботи: вивозить сміття з території, займається обмеженням доступу та консервацією будівлі. На це йому минулого року виділили лімітовану суму – 150 тисяч гривень. А чиновники міркують над тим, як роздобути грошей на реконструкцію об’єкту.
Офіційно
"Стукаємо у всі двері"
Микола Собко, директор департаменту містобудівного комплексу Чернівецької міськради:
"Ціна питання, звісно, достатньо висока. Кілька місяців тому ми звернулися до Державного фонду регіонального розвитку. За нашими розрахунками, кошти фонду складатимуть приблизно 47 мільйонів 800 тисяч. Співфінансування з міського бюджету – трохи більше 5 мільйонів (тобто 10 відсотків від вартості, зазначеної в проектно-кошторисній документації). Разом майже 53 мільйони гривень. Робоча група держфонду після вивчення питання дасть нам відповідь – внесли наш об’єкт до програми чи ні.
Також на сесії міськради депутати проголосували за протокольне доручення звернутися до уряду, щоб об’єкт внесли до програми "Велике будівництво".
Те, що підрядник погодився виконати роботи за 43 мільйони, - це чудово. Якщо нам виділять кошти з держфонду, на зекономлену суму зможемо профінансувати на непередбачені роботи. Якщо ж на все вистачить, можливо, запропонуємо, щоби направити залишок на інші соціальні об’єкти.
Якщо наші звернення не увінчаються успіхом, й далі будемо звертатися за іншими програмами – програма з плавання тощо. Подамо запит на фінуправління, щоби виділили нам частину коштів під час перерозподілу вільного залишку. Будемо просити народних депутатів від Буковини, щоби пролобіювали цей об’єкт. Багато є варіантів. Словом, стукаємо у всі двері, щоб отримати кошти".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram