Іграшки, зроблені своїми руками, – особливі. Саме такі прикраси створює Катерина Паламарик з Кельменців. Дівчина розмальовує новорічні прикраси.
Катерина не навчалася малюванню, не ходила в художню школу. Такий талант їй передався від батька, художника Євгена Квасного. Хоча за професією дівчина – вчителька географії.
В дискретній відпустці Катерина спробувала розмалювати кілька іграшок, спочатку для себе та в подарунок для рідних, йдеться в публікації "МБ".
"Хист до малювання мені передався від батька, адже я цьому ніде не вчилася. Років приблизно 4 чи 5 тому вирішила розмалювати кілька іграшок. Одного року розмалювала на свою ялинку, наступного року розмальовувала на подарунки. Згодом одне замовлення надійшло, потім інше", – каже.
"Замовляли портрети своїх собак"Катерина розпочала розмальовувати іграшки в жовтні. Для розмальовки вона використовує звичайні іграшки, скло або пластик. Каже, що тими роками люди більше хотіли купувати пластик, цього року навпаки – скло.
"Зазвичай замовляють прикраси із класичними новорічними пейзажами. Однак бувають і унікальні замовлення. Наприклад, років 3-4 роки тому, коли був рік Собаки, у мене люди дуже часто замовляли портрети своїх собак на новорічних іграшках. Здається, того року я, окрім собак, не малювала більше нічого. Їх було дуже важко малювати. Тому, наприклад, за портрети я навіть не беруся, бо там взагалі нічого не зітреш. Наступного року був попит на національні малюнки. Переважно ті, хто за кордоном, приїжджали, замовляли в мене іграшки з українською символікою, орнаментами. Потім везли їх в подарунок за кордон. Часто наші заробітчани замовляли такі іграшки для подарунків італійцям, які полюбляють речі ручної роботи", – каже дівчина.
"Малюю без будь-якого ескізу"Процес розмалювання іграшок хоч і дуже захоплюючий, але досить непростий. Дівчина розповідає, що спочатку разом із клієнтом обирають малюнок, або ж люди вже одразу приходять зі своїми ідеями. Малює Катерина акриловими фарбами. Така фарба швидко сохне, тож стерти чи підправити не вдасться. Іноді доводиться малювати одразу кількома пензликами.
"Якщо кулька темна, доводиться наносити багато шарів, щоби перебити колір. Один шар, зверху – інших, потім ще один, і аж поки не нанесеш оригінальний колір. На розмальовування однієї іграшки в середньому витачаю два дні, це з урахуванням того, що я не малюють цілий день. Якщо безперервно малювати, то 6-10 годин, залежно від малюнка. Найбільше мені подобається малювати казкові пейзажі, а ще нещодавно малювала Санта-Клаусів біля каміну", – каже пані Катерина.
Ціни варіюються від 300 до 600 гривень, залежно від розміру і малюнку.
"Цього року через карантин в мене було мало замовлень, вони почали надходити аж в грудні. А минулими роками замовлення приходили вже в жовтні. Цього року замовляли лише постійні клієнти, нових не додалося", – каже вона.
Розмальовування іграшок для Катерини – лише сезонна робота. Окрім цього вона розмальовує одяг, куртки. Реставрує й старі радянські новорічні іграшки.
"Колись давно були такі пташечки на прищепках із пір’ям замість хвостика. Я брала такі іграшки на реставрацію. Реставрація відбувається так, як і звичайне розмальовування іграшок. Зверху покриваю їх повністю новою фарбою. Потім лягає новий малюнок, блискітки, навіть манікюрна втирка. Що лише не використовується для роботи", – жартує майстриня.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
2-01-2021, 17:20
0
3 341