RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

24 Чт. Прп. Даниїла Стовпника. Прп. Никона Києво-Печерського. Мчч. Миракса, Акепсія, Аїфала. Прп. Луки.

Преподобний Данило Стовпник


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобний Данило Стовпник народився в Месопотамії. Його мати, яку звали Марфою, довгий час не могла завагітніти. Жінка пообіцяла, що якщо в неї коли-небудь народиться дитина, то вона присвятить її Богові.

Незабаром у Марфи народився хлопчик, але довгий час йому не давали ніякого імені. Батьки хотіли, щоб у дитини воно було особливим. В один із днів, вони привели хлопця до ігумена одного із сусідніх монастирів. Ігумен наказав дати богослужбову книгу, розгорнув її і знайшов слова пророка Даниїла. Так хлопчика і назвали - Данилом.

У дванадцять років він таємно пішов з дому в монастир.
Батьки зраділи і прийшли його провідати. На їхні прохання ігумен постриг у чернецтво Данила, але самим батькам заборонив часто відвідувати сина.
Одного разу разом з ігуменом монастиря Данило відвідав святого Симеона Стовпника, який передбачив юному ченцю, що він також буде нести подвиг стовпничества.

Преподобний Даниїл довго жив у затворі, поки у видінні йому не було показано місце нового подвигу. Незабаром він залишив обитель і пішов у Фригійську пустелю разом з двома учнями. Там ченці побудували стовп, на якому святий Даниїл жив протягом 33 років.

У пустелю стали приходити хворі, щоб отримати зцілення по молитвах святого. Преподобний Даниїл преставився у віці вісімдесяти років.

Преподобний Никон Сухий, Києво-Печерський

Преподобний Никон Сухий, син багатих і знатних батьків, залишив все заради Христа і прийняв чернецтво в Києво-Печерському монастирі. В 1096 році при нашесті хана Боняка він разом з іншими ченцями був взятий в полон. Очікуючи багатого викупу, половець жорстоко поводився з преподобним Никоном. Коли святий відмовився від викупу, хазяїн став мучити його голодом, залишав літом на жарі, а зимою на морозі. Але преподобний за все дякував Богу і сказав одного разу мучителю, що Господь, за молитвами преподобних Антонія і Феодосія, поверне його в монастир, як про це передбачив преподобний Євстратій, що явився йому перед цим. Половець підрізав преподобному Никону сухожилля ніг і поставив посилену охорону. Але на третій день в шостий час, несподівано святий в’язень став невидимим, сторожа тільки чула слова: " Хваліте господа з небес". Так він був перенесений до Успенської церкви на Божественну літургію. Братія оточила його і стала розпитувати, як він потрапив сюди. Преподобний Никон хотів приховати чудо. Але братія ублагала його розповісти правду. Преподобний бажав продовжити свої подвиги в монастирі не знімаючи ланцюгів, але ігумен сказав йому: Якщо б Господь хотів, щоб ти залишився зв’язаним, Він би не вивів тебе з полонку". Через багато років колишній хазяїн преподобного Никона прийшов до Києво-Печерського монастиря і впізнав свого колишнього в’язня, що висох від голоду та ран. Він увірував, прийняв Хрещення та прийнявши постриг, став послушником преподобного Никона. Упокоївся преподобний Никон на початку ХІІ століття і був похований в Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

Преподобний Лука, Новий Стовпник

Лука служив при Костянтині VII Багрянородному (905-959) – візантійському імператорі з Македонської династії. Брав участь у військових діях, але зміг вціліти. Після цього він багато чого переосмислив і прийняв чернецтво. Здійснив чимало подвигів, за які був зведений в сан пресвітера.

Прагнення до вищих щаблів досконалості штовхнуло преподобного покласти на себе вериги і встати на стовп, на якому він простояв три роки. Потім по велінню Господа він пішов на гору Олімп, пізніше рушив до Константинополя і потім відвідав Халкидон, де звів собі стовп, на якому стояв на протязі 45 років. Помер близько 980 року.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-12-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 777


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.