RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

23 Ср. Мчч. Мини, Єрмогена та Євграфа. Свт. Іосафа, єп. Білгородського. Прп. Фоми. Блаж. Ангеліни.

Святитель Іоасаф, єпископ Білгородський


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святитель Іоасаф народився у старовинному українському місті Прилуках, 8 вересня 1705 року, на свято Різдва Пресвятої Богородиці. При Хрещенні був названий Іоакимом. Він походив з древнього благочестивого козацького роду Горленків. В 1712 році 7-ми літнього Іоакима батько віддав на навчання до Київської духовної академії. В стінах академії він відчув цікавість до чернечого життя. Протягом семи років випробовував себе майбутній святитель і, нарешті розповів про своє прагнення батькам. Довго мати з батьком умовляли сина-первістка не приймати чернечий постриг. Але в 1725 році він таємно від них прийняв рясофор з іменем Іларіон у Київському Межигірському монастирі, а 21 листопада був пострижений в мантію з іменем Іоасаф у Києво-Братському монастирі. Ця подія співпала із завершенням навчання в духовній академії. Через рік чернець Іоасаф був рукопокладений архієпископом Варлаамом Вонатовичем в сан ієродиякона. Його залишили викладачем в Київській духовній академії. Після смерті преосвященного Варлаама Київською кафедрою став керувати архієпископ Рафаїл Заборовський. Владика Рафаїл звернув увагу на видатні здібності молодого подвижника і задіяв його до більш широкого служіння Церкві. Йому було доручено відповідальний послух на посаді екзаменатора при Київській архієпископії. В листопаді 1734 року архієпископ Рафаїл висвятив ієродиякона Іоасафа на ієромонаха і перевів з Братського монастиря в Києво-Софіївський архієрейський дім. Одночасно він був призначений членом Київської духовної консисторії. Виконуючи обов’язки екзаменатора, він доклав багато зусиль для виправлення моральних недоліків приходського духовенства. Посада в Консисторії була прекрасною школою для організаторських здібностей святителя Іоасафа. В цей час він добре вивчив потреби священнослужителів, достоїнства та недоліки єпархії. Тут ясно визначилась все сторонність ділових якостей Іоасафа, яка поєднувалась з великими внутрішніми подвигами. Він швидко піднімався по ліствиці духовної досконалості про що свідчить його твір " Боротьба семи чеснот з з сімома гріхами смертними".



24 червня 1737 року ієромонах Іоасаф був призначений настоятелем Свято-Преображенського Мгарського монастиря з возведенням в сан ігумена. В своєму монастирі всі сили ігумен покладав на благоустрій обителі, яка колись була оплотом православ’я у боротьбі з унією. В монастирі знаходились мощі святителя Афанасія, патріарха Константинопольського, Лубенського чудотворця. Кілька разів патріарх Афанасія являвся ігумену Іоасафу, засвідчуючи своє покровительство.

В 1744 році митрополит Рафаїл возві ігумена Іоасафа в сан архімандрита. В кінц того ж року він був викликаний до Москви і невдовзі розпорядженням Священного Синоду призначений намісником Свято-Троїце –Сергієвої Лаври. В обителі преподобного Сергія він так само віддано виконував послухи Церкви ( у ті роки потрібно було докласти багато зусиль для відновлення монастиря після пожежі).
2 червня 1748 року в Петропавлівському соборі Петербурга архімандрит Іоасаф був хіротонізований на єпископа Білгородського. Посівши архієрейську кафедру, святитель Іоасаф строго слідкував за благочестям і станом храмів, за правильністю звершення Богослужіння і особливо за моральністю пастви. Велику увагу святитель приділяв освіті духовенства, правильному дотриманню ними уставу і церковних традицій. Як і раніше святитель Іоасаф всі сили віддавав архіпастирському служінню, не шкодуючи свого здоров’я. Своєму келійнику Стефану, напередодні переставлення, святитель заборонив домагатись священного сану і попередив, і попередив, що у випадку непослуху його чекає дочасна кончина. Іншому келійнику, Василію, святитель вказав, що він буде дияконом, а сану священика ніколи не досягне. І це передбачення пізніше сповнилось. 10 грудня 1754 року святитель упокоївся. Прославлення святого Іоасафа, єпископа Білгородського в лику святих відбулось 4 вересня 1911 року.

Святі мученики Мина, Єрмоген та Євграф

Святі мученики Мина, Єрмоген та Євграф постраждали за віру в Христа при імператорі Максиміні( 305-313 рр.).
Святий Мина був посланий імператором з Афін в Александрію для приборкання смут, що виникали між християнами та язичниками. Володіючи даром красномовства, Мина відкрито став проповідувати християнську іру і навернув до Христа багатьох язичників. Дізнавшись про це, Максимін направив в Александрію єпарха Єрмогена для суду над святим, а також наказав очистити місто від християн. Єрмоген, хоча і був язичником, але вирізнявся благочестям. Вражений довготерпінням святого Мини при катуваннях і його чудесним зціленням після страшних знущань, він сам увірував в Істинного бога. Тоді Максимін сам прибув в Александрію. Але ні вражаюча стійкість при катуваннях, яким були піддані святі Мина і Єрмоген, ані чудеса явлені тими днями Богом в місті, не пом’якшили серця імператора, але навпаки ожорсточили його. Імператор власноруч порубав святого Євграфа, секретаря святого Мини, а святим мученикам Мині та Єрмогену наказав відрубати голови.
Мощі святих мучеників, кинуті в залізному ящику в море, пізніше були знайдені і перенесені до Константинополя. Імператор Юстиніан побудував храм на честь святого мученика Мини Александрійського. Святий Йосиф Піснеписець склав канон на честь святих мучеників.
Блаженний Іоанн і його батьки: блаженний Стефан і блаженна Ангеліна ( ХV ст.)

Життя сербського правителя Стефана Бранковича і його сім’ї було сповнене бід і негараздів. Після захоплення Сербії турками в 1457 році середній син тодішнього правителя Сербії Стефан, який вирізнявся лагідним норовом і прекрасним знанням священного Писання, вирушив до столиці Туреччини вслід за сестрою, яка була віддана султану Мураду за жінку. Однак дізнавшись, що турки з фанатичною жорстокістю спалили Милешевський монастир, блаженний Стефан став на захист Сербії від завойовників. Коли ж він одружився на Ангеліні, дочці албанського князя, турки погрожували блаженному Стефану та його сім’ї розправою. З дружиною і трьома дітьми він змушений був переховуватись спочатку, в Албанії, а потім в Італії, де блаженний Стефан і упокоївся.

Блаженна Ангеліна перенесла нетлінні останки чоловіка в Купиново. Правителем Сербії в кінці ХVстоліття став син праведних Стефана і Ангеліни, блаженний Іоанн. Нетлінні мощі праведного Іоанна і його батьків пізніше прославились багатьма знаменнями.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-12-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 750


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.