21 Пн. Прпп. Патапія і Кирила. Апп. з 70-ти: Сосфена, Кифи, Аполлоса, Тихіка, Єпафродита, Кисарія, Онисифора.
Преподобний ПатапійПреподобний Патапій народився в Фивах в християнській благочестивій сім’ї. Досягнувши повноліття, зненавидів суєту світу і пішов в Єгипетську пустелю. Через багато років він прославився аскетичними творами. Коли ж люди стали приходити за порадою, забажав в безмовності і пішов в Константинополь, де влаштував собі келію в міській стіні, поблизу Влахернської церкви. Однак і тут скоро стало відомо про нього. Почали сходитись хворі, і він, володіючи даром зцілення, став допомагати всім нужденним.
Преподобний Кирил ЧелмогорськийПреподобний Кирил Челмогорський, просвітитель чуді, народився в місті Білоозеро, був пострижеником обителі преподобного Антонія Римлянина, де 6 років проходив різноманітні послухи, а потім, після трьохлітніх подрожей по пустелям, оселився в дикій Каргопольській стороні. Тут, за наказом з вище , він обрав за місце постійного перебування гору Челму. Багато скорбот довелося перенести преподобному Кирилу від чуді, але його світлоносне, подвижницьке житіє і лагідні настанови розташували багатьох представників тамтешніх народів прийняти святе Хрещення. В кінці життя преподобний Кирил влаштував обитель і храм на честь Богоявлення Господнього. Преподобний провів на Челмній горі 52 роки і упокоївся у глибокій старості маючи 82 роки.
Святі апостоли від 70-ти: Аполос, Кифа, Тихик, Єпафродит, Кесар, ОнисифорЦі святі апостоли були послані Самим Господом Ісусом Христом для благовістя через деякий час після обрання 12-ти апостолів ( Лк. 10, 1-24).
Апостол Сосфен до прийняття християнства був в Коринфі начальником іудейської синагоги. Під час бунту проти апостола Павла він був підданий побоям. Пізніше навернений самим апостолом до віру в Христа і став єпископ в Колофоні.
Аполос походив з Александрії, був блискуче вихований чоловіком. Головним місцем його служіння був Коринф. Там він довго подвизався і багатьох навернув до віри Христової. В кінці життя проповідував на Криті і був єпископом Кесарії.
Апостол Кифа був єпископом в Колофоні.
Апостол Тихик, родом з Малої Азії, був учеником і супутником святого апостола Павла. Під час першого ув’язнення апостола доставляв послання до Ефесян і до Колосян. Змінив апостола Сосфена на Кольфонійській кафедрі.
Апостол Епафродит – один з найближчих сотрудників і сподвижників святого апостола Павла – був єпископом м. Адріаки Фракійської.
Апостол Кесар проповідував і був єпископом Диррахії – області в Середній Греції.
Всі ці апостоли мирно відійшли до Бога. Разом з ними Церква згадує і пам’ять апостола Онисифора.
Про апостола Онисифора свідчить святий апостол Павло: " Нехай дасть Господь милість дому Онисифора за те, що він багаторазово покоїв мене і не соромився кайданів моїх, а будучи в Римі, з великим старанням шукав мене і знайшов. Нехай дасть йому Господь знайти милість у Господа в той день; а скільки він служив мені в Ефесі, ти краще знаєш" ( 2 Тим. 1, 16-18). Святий Онисифор був єпископом в Колофоні. Прийняв мученицьку смерть в місті Парії ( неподалік від Ефеса), на березі Гелеспонту, куди вирушив благовіствувати віру Христову серед тамтешніх язичників. Тут святий апостол Онисифор був схоплений і приведений до язичницького капища. За відмову возкурити фіміам язичницьким богам, апостола Онисифора, разом з його рабом Порфирієм, прив’язали до диких коней і волокли по землі. За римським мартирологом днем кончини святого Онисифора вважається 16 вересня (Старий стиль).
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-12-2020, 09:00
0
752