Наступного року Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича відзначатиме 10-річчя з часу включення Резиденції митрополитів Буковини і Далмації до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
А це означає, що Чернівцям слід очікувати візиту моніторингової місії Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це йдеться у звіті ректора ЧНУ Романа Петришина за 2020 рік, пише molbuk.ua
Адже кожних 10 років місія перевіряє, наскільки об’єкт, внесений до списку спадщини ЮНЕСКО, дотримується висунутих під час домінування вимог.
Одним із найсерйозніших зауважень з боку Комітету до Резиденції була відсутність туристичної інфраструктури на території об’єкту. Це мало не стало причиною відтермінування включення Резиденції до Списку ЮНЕСКО на два роки на 35 сесії КВС у 2011 році. Проте в ЧНУ пообіцяли виправити цей недолік.
"Університет усвідомлював, що необхідно вивести з території Резиденції господарський двір, розташований позаду Гостинного корпусу (гаражі, майстерні, склади, підсобні приміщення), і всі питання щодо відповідної туристичної інфраструктури відпадуть. Проте перемовини з міськими структурами, що затягнулися у часі, не давали бажаних результатів. Була підготовлена проєктна документація "Реконструкція
господарського двору зі створенням туристичної інфраструктури (громадські вбиральні, сувенірні лавки, туристичне бюро, кав’ярня)", - йдеться у звіті ректора.
Роботи передбачають два етапи виконання: підготовчий процес та сама реконструкція.
"Не хочу зупинятися на тих перипетіях, які довелося пережити університету щодо втілення в життя першого етапу. Однак він все ж був завершений, і нині у двір не соромно заходити туристам. Звісно, пандемія дещо пригальмувала наші туристичні прагнення, проте сподіваємося, що навесні ми зможемо продовжити роботи. Звісно, на це потрібні чималі кошти, але будемо шукати", - пообіцяв Роман Петришин.
Довідка
10 років тому, 29 червня 2011 року, центральний корпус Чернівецького національного університету (ЧНУ) імені Юрія Федьковича визнали об'єктом світової спадщини ЮНЕСКО.
Загалом у списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні налічується сім найменувань (станом на 2020 рік): сім культурних об'єктів і один природний.
Статус об'єкта Світової спадщини дає такі переваги:
Додаткові гарантії збереження і цілісності унікальних природних і культурних комплексів.
Підвищує престиж територій і установ, які ними опікуються.
Сприяє популяризації включених у Список об'єктів і розвитку альтернативних видів природокористування (у першу чергу, екологічного туризму).
Забезпечує пріоритетність у залученні фінансових коштів для підтримки об'єктів Світової культурної і природної спадщини, у першу чергу, з Фонду Світової спадщини.
Сприяє організації моніторингу і контролю за станом збереження природних і культурних об'єктів.
Нагадаємо, на території господарського двору ЧНУ
планують створити сучасну туристичну інфраструктуру
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
12-12-2020, 19:07
0
1 749