12 Сб. Мч. Парамона і з ним 370-и мучеників. Прп. Нектарія. Мч. Филумена. Прп. Акакія.
Святий мученик Парамон і з ним 370 мучениківСвятий мученик Парамон і з ним 370 мучеників постраждали за віру в Христа у 250 році при імператорі Декію ( 249-251 рр.). Правитель східних областей Аквіан заточив у темницю 370 християн, примушуючи їх відректися від Христа і принести жертву ідолам. В’язнів піддавали катуванням, надіючись через муки і погрожуванням смертю змусити їх відректися від Христа і поклонитися язичницьким божествам. Один з місцевих жителів, на ім’я Парамон, бачачи муки християн, відкрито викрив жорстокість правителя і сповідав свою віру в Єдиного Істинного Бога, Господа Ісуса Христа. Святому Парамону після найжорстокіших катувань відрубали голову, так само було закатовано і інших 370 мучеників.
Преподобний Нектарій Києво-ПечерськийПреподобний Нектарій Києво-Печерський належить до числа подвижників Лаври Київської, які своїм праведним і подвижницьким житієм прославили цей монастир. Як і про більшість Печерських отців про преподобного Нектарія збереглося досить мало відомостей. Відомо, що жив він у ХІІ ст. Коли прийшов до Печерського монастиря був зарахований до числа братії. Провадив святе, сповнене подвигів житіє. За безперечне виконання послухів, які благословлялися старшою братією він називався " послушним". Завершивши своє многотрудне житіє святий Нектарій відійшов до Господа. Похований преподобний в Ближніх, Антонієвих печерах Києво-Печерської Лаври.
Святий мученик ФілуменСвятий мученик Філумен постраждав за Христа в 274 році, під час гоніння імператора Авреліана ( 270-275 рр.). Святий Філумен займався хлібною торгівлею в Анкирі. Заздрісники донесли правителю Феліксу, що Філумен сповідує християнську віру, і він представ перед судом . Святий Філумен не відрікся від Христа. За це йому вбили цвяхи в руки, ноги, голову і змушували ходити. Святий мученик мужньо терпів катування і помер від втрати крові, віддавши душу Богові.
Преподобний Акакій СинайськийПреподобний Акакій жив у VI столітті і був послушником в одному монастирі. Смиренний чернець вирізнявся терпінням і беззаперечним послухом своєму старцю, у якого був грубий характер. Він заставляв преподобного непомірно працювати, морив його голодом, нещадно бив. Не зважаючи на таке поводження, преподобний Акакій лагідно терпів усі негаразди і дякував Богові за все. Недовго пробувши в такому тяжкому послуху преподобний Акакій упокоївся.
Старець через п’ять днів розповів про смерть свого ученика іншому старцю, котрий не повірив, що молодий інок помер. Тоді учитель Акакія покликав цього старця до могили Акакія і голосно запитав: "Брате Акакію, чи помер ти?" З могили почувся голос: " Ні, отче, не помер, хто переносить послух, не може померти". Вражений старець зі сльозами впав перед гробницею, просячи прощення у свого ученика.
Після цього він змінився норовом, затворився в келії поблизу погребіння святого Акакія, у молитві і лагідності закінчив своє життя. Цю розповідь подав у " Ліствиці" преподобний Іоанн Ліствичник як приклад терпіння, послуху і нагороди за них.
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
12-12-2020, 09:00
0
869