Лікарка інфекційного відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні Ольга Кобевко розповіла про вартість лікування хворих коронавірусом у стаціонарі.
Як вона сказала в інтерв'ю сайту
Цензор.нет, суми, які витрачають пацієнти на лікування, можуть дуже відрізнятися залежно від стану людини.
"Залежить від того, яка у людини супутня патологія, якого віку пацієнт, якого рівня ураження легень. Серед препаратів є й такі, які безкоштовно не передбачено, хоч у протоколах їх прописано. Наприклад, людям доводилося купувати препарат, один флакон якого в середньому коштує 11-12 тисяч. А їх потрібно мінімум чотири... У нас був випадок, коли родичі пацієнта зверталися до головного лікаря. Їх запевняли, що він такого лікування не потребує, а потім людина померла. Ми не знаємо, чи допоміг би йому цей препарат, і чи вони встигли б його знайти, зараз він у дефіциті. У нас був навіть такий період, коли в аптечних мережах зовсім не було препаратів, які розріджують кров", - розповіла медик.
За її словами, частину ліків пацієнти отримують безкоштовно, але список препаратів може змінюватися. Крім того, дефіцитні ліки або такі, які не закуповують державним коштом, хворим доводиться купувати самостійно. Зокрема, якщо пацієнт у важкому стані.
"Кроворозріджувальні препарати, наприклад, які обов’язково призначаються у разі коронавірусу, надходять з перебоями. Тиждень є, два – немає. Буває, що призначаєш пацієнту один антибіотик, він закінчується, переводиш на другий безкоштовний. До обов’язкових також належать гормони, яких немає, але я призначаю пацієнтам, адже це люди, у яких середньо-важкий або важкий перебіг хвороби. Вони потребують спеціалізованої медичної допомоги і наявності інтенсивної терапії. Тому все, чого немає, людям, на жаль, доводиться купувати", - сказала Ольга Кобевко.
Раніше Ольга Кобевко відповіла,
чи потрібен українцям локдаун, і що треба закрити.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
8-12-2020, 15:42
0
4 593