5 Сб. Апп. з 70-ти: Филимона, Архипа. Блгв. Ярополка. Мцц. Апфії, Кикилії. Мч. Максима.
Апостоли від 70-ти: Филимон і Архип і мучениця рівноапостольна АпфіяСвятий апостол Филимон і його дружина Апфія жили в місті Колоси в Фригії. Після прийняття Хрещення від святого апостола Павла, вони перетворили свій дім в дім молитви, де збирались всі віруючі у Христа колосини і звершувались Богослужіння, і присвятили себе служінню хворим і обездоленим. Апостол Филимон був поставлений єпископом міста Гази і проповідував Слово Боже по всій Фригії. Апостол Павло не залишив його без свого керівництва. До нього направив первоверховний апостол своє сповнене любові Послання, в котрому посилає благословення: " Филимонові улюбленому і співробітникові нашому, і Апфії, сестрі улюбленій, та Архипові сподвижникові нашому, і домашній твоїй церкві"( Флм.1,1-3). Онисим, про якого йде розповідь в Посланні, колишній раб Филимона, апостол від 70-ти. Під час гоніння Нерона(54-68) святі Филимон і Апфія, а також святий апостол Архип, який жив у Колосах, прийняли мученицьку смерть. Під час язичницького свята розлючений натовп увірвався в християнський храм, коли там звершувалось богослужіння. Всі зі страхом розбіглись, залишились тільки святі Филимон, Архип і Апфія. Їх схопили і повели до градоначальника. Святого Архипа розлючений натовп побив і порізав ножами, дорогою на суд він помер. Святі Филимон і апфія, за наказом правителя, були побиті камінням.
Благовірний Ярополк, князь Володимир-ВолинськийЯрополк Ізяславович, у святому Хрещенні Петро, був онуком Ярослава Мудрого, правнуком рівноапостольного Володимира. Точний час його народження невідомий, вважають, що не пізніше 50-х рр. XI ст. Відрізнявся смиренням, лагідністю, некорисливістю та благочестям.
Він розділив сумну долю свого батька, великого князя Київського Ізяслава, вигнаного братами з Києва. Однак у 1078 р. князеві Ізяславу було повернено великокнязівський престол, а Ярополк отримав Вишгород. Після смерті батька йому дано в спадок місто Володимир-Волинський, звідки його намагалися вигнати суперники Ростиславичі. На шляху з Володимира до Звенигорода Галицького Ярополка підступно вбили. Убивця, ймовірно, був підкуплений Ростиславичами.
Тіло Ярополка перенесли до Києва і 5 грудня поховали у церкві Святого Петра, яку він сам почав будувати. Багато церковних пам’яток, починаючи з літопису преподобного Нестора, свідчать, що убитий благовірний князь Ярополк шанувався в числі святих угодників Божих.
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-12-2020, 09:00
0
833