RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Коронавірусна «тисяча» для чернівчан – допомога чи виборчий піар? Думки експертів

Коронавірусна «тисяча» для чернівчан – допомога чи виборчий піар? Думки експертів

Надати разову грошову допомогу у сумі 1000 гривень всім, хто цього потребує. Таке на сесії запропонував депутат Чернівецької міськради Віталій Михайлішин.

Ці кошти мають виділити з міського бюджету. Цей проєкт рішення депутати підтримали 30-ма голосами, йдеться в публікації "МБ".



Депутати внесли зміни до програми "Захист" на 2019-2021 роки. У документі зазначено, що на це мають витратити 20 мільйонів гривень. Гроші пообіцяли виплатити до кінця року. Це при тому, що у бюджеті станом на перше жовтня "дірка" була понад 137 мільйонів гривень.

Виплата грошової допомоги здійснюється департаментом соціального захисту міськради на підставі списків, сформованих за заявами мешканців міста.

Пенсіонери вже активно обговорюють, що Михайлішин пообіцяв тисячу гривень. Та чи має міська рада гроші, щоби виділити такі значні суми, чи це звичайні обіцянки перед виборами?

У фінансовому управлінні міськради коментувати це відмовилися. Лише зазначили, що офіційних документів немає. Пояснили, що у бюджеті міста наразі немає бути нових видатків, кошти можуть розподіляти лише після перерозподілу з інших видатків, передбачених департаменту соціального захисту населення. Коли будуть документи, тоді зможуть пояснити, чи можливо виділити таку суму з міського бюджету.

У департаменті соціального захисту населення Чернівецької міської ради зазначили, що працюють над рішенням, хоча теж підписаного документу про виділення коштів ще не мають.

"Цю ініціативу досить складно реалізувати, – говорить начальник департаменту соцзахисту Людмила Березовська. – По-перше, ми працюємо в умовах карантину, тобто немає особистого прийому. Крім того, дуже багато людей зараз хворіє, і працюють одиниці. Тому наразі навіть немає нормальної можливості опрацювати ці документи. А зібрати необхідно дуже багато документів. І як це зробити, поки що не знаю. Зараз розробляємо форму заяви, де буде вказано, які документи необхідні. Швидше за все, ми не будемо вимагати жодних декларацій про доходи. Але зазначу, що малозабезпеченими вважаються люди, у яких сукупний дохід на одного члена сім’ї становить прожитковий мінімум (1700 грн).

Допомогу зможуть отримати люди, які зареєстровані у Чернівцях. Необхідно буде подати копію паспорта, ідентифікаційного коду, номер банківського рахунку (IBN, який складається із 20 цифр).

Зазначу для всіх, хто виявить бажання принести заяви, – їх будуть приймати у всіх районних управліннях соцзахисту. Жодних консультацій не буде, поставимо скриньку, і люди повинні будуть туди кидати зібраний пакет документів. Немає бути жодних черг, жодного заповнення заяв на місці.

Щодо коштів, то я не знаю, звідки можна перерахувати 20 мільйонів гривень. Департаменту соціального захисту міськради на матеріальні допомоги загалом цього року виділили шість мільйонів гривень".

Коментар

Богдан Сторощук, економіст:


На мою думку, ініціатива Віталія Михайлішина виділити кошти малозабезпеченим – це чистий популізм. Коли я почув про це, мені одразу пригадався чернівецький водогін. У місті вкотре відключили воду, її не буде майже добу, то чому ці гроші не виділити на ремонт водогону, адже малозабезпечені теж користуються водою?

Допомога малозабезпеченим – це, звісно, благородна справа. Але ще питання чи це допомога, чи передвиборчі обіцянки. Якщо хоче допомогти, хай дає власні кошти, але не потрібно їх брати з міського бюджету, з яким і так проблеми. Це кошти платників податків.

Але я думаю, до виборів питання із виплатами не вирішиться, а після виборів – "затреться".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
26-11-2020, 12:26
Коментарів 0 Переглядів 3 975

Фото ілюстративне

Нині в Чернівецькій області закрили п'ять малокомплектних шкіл

У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.