19 Чт. Свт. Павла, патр. Царгородського. Прп. Луки Києво-Печерського. Мцц. Тикуси, Полактії, Афанасії і Матрони.Святитель Павло, архієпископ КонстантинопольськийСвятитель Павло, архієпископ Константинопольський, був обраний на патріаршу кафедру після смерті Патріарха Олександра (+340 р.), коли знову спалахнула аріанська єресь. На Соборі, який обирав нового Константинопольського патріарха, брало участь багато аріан. Вони повставали проти обрання святителя Павла, але православних членів Собору виявилось більшість. Імператор Констанцій, що царював над східною частиною імперії, був аріанином. Під час виборів патріарха його не було в Константинополі. Після свого повернення він скликав собор, який незаконно оголосив святителя Павла низложеним, імператор вигнав його зі столиці. На місце Павла возвели аріанина Євсевія Никомидійського. Патріарх пішов до Риму, де знайшли собі пристановище і інші православні єпископи, вигнані Євсевієм.
Недовго керував Церквою Євсевій. Коли він помер, святитель Павло повернувся до Константинополя. Його з любов’ю зустріла паства. Але Констанцій вдруге вигнав святого, і йому довелось повертатись до Риму. Імператор Констант написав своєму східному співправителю Констанцію грізний лист, котрий відправив до Константинополя зі святим архіпастирем-вигнанцем. Погрози подіяли і святитель був повернений на патріарший престол.
Але скоро благочестивий імператор Констант, захисник православних, був зрадницьки вбитий під час перевороту при дворі. Святителя знову вигнали зі столиці і відправили в заслання до Вірменії, в місто Кукуз, де він прийняв мученицьку кончину. Коли патріарх звершував Божественну літургію, увірвались аріани і задушили святого його святительським омофором. Сталося це в 350 році. В 381 році святий цар Феодосій Великий торжественно переніс мощі святителя Павла сповідника, з Кукуза в Константинополь. В 1326 році мощі святителя Павла перенесені у Венецію.
Преподобний Лука Києво-ПечерськийСеред великого сонму преподобних отців Києво-Печерських знаходимо і преподобного Луку Печерського. Цей святий угодник Божий жив у ХІІІ столітті. Як і про більшість Печерських подвижників, про нього збереглося досить мало відомостей. Де він народився і якого був роду невідомо. Відомо, що преподобний Лука прийшов до Печерської обителі і був зарахований до числа братії. В монастирі ніс послух економа, древньоруською мовою іконома, старанно виконуючи покладені на нього обов’язки. Завершивши біг подвижницького житія преподобний Лука відійшов до Господа, Якого прославляв тут на землі своїм побожним, чеснотним і святим житієм. Мощі преподобного спочивають у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
19-11-2020, 09:00
0
908