RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

10 Вт. Мц. Параскеви-П’ятниці. Прп. Іова, ігум. Почаївського. Мчч. Терентія, Неоніли, Сарвила і Фота.

Свята мучениця Параскева-П’ятниця


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Свята мучениця Параскева, названа П’ятницею, жила в ІІІ ст. в Іконії у багатій і благочестивій сім’ї. Батьки святої особливо шанували день страждань Господніх – п’ятницю, тому й назвали дочку народжену в цей день, Параскевою, що в перекладі з грецької і означає – П’ятниця.
Всім серцем розлюбила юна Параскева чистоту і високу моральність дівственного життя і дала обітницю безшлюбності. Вона забажала присвятити все своє життя Богові і просвітленню язичників світлом віри Христової. На цьому праведному шляху судилося Параскеві, що носила в імені своєму пам'ять про дні великих Страстей Христових, приєднатися і в житті Страстям Ісусовим через тілесні муки. За сповідання віри в христа озлоблені язичники схопили її і привели до міського володаря. Тут їй запропонували принести мерзенну жертву язичницькому ідолу. З твердим серцем, уповаючи на Бога, відкинула преподобна цю пропозицію. За це вона перетерпіла великі муки: прив’язавши її до дерева, терзали її чисте тіло залізними цвяхами, а потім втомившись від мук, всю понівечену до кісток, кинули в темницю. Але Бог не залишив святу страдницю і дивно зцілив її понівечене тіло. Не врозумившись цим Божественним знаменням, кати продовжували мучити Параскеву і потім відрубали їй голову.

Православні християни завжди шанували святу мученицю Параскеву-П’ятницю. Ще з прийняття християнства на землях Київської Русі ця славна мучениця зайняла особливе місце серед незчисленного собору всіх святих які від віку Богу догодили. Доказом цього є безліч храмів освячених на честь святої мучениці Параскеви.



Преподобний Іов, ігумен і чудотворець Почаївський

Преподобний Іов, ігумен і чудотворець Почаївський ( в миру Іван Залізо), народився в середині XVI ст.. на Покутті в Галичині. У віці 10 років він прийшов до Преображенського Угорницького монастиря і на 12-у році життя прийняв чернецтво. З юності преподобний Іов був відомий великим благочестям, суворим подвижницьким житієм і рано був удостоєний священичого сану. Приблизно в 1580 році, на прохання відомого захисника Православ’я благовірного князя Констянтина Острозького, він став ігуменом Хрестовоздвиженської обителі поблизу міста Дубно і керував монастирем більше двадцяти років. Це був страшний час гонінь з боку католиків та уніатів на Православну Церкву. Та преподобний Іов мужньо вистояв у цій нелегкій боротьбі боронячи істину і своїм праведним житієм показуючи приклад для монастирської братії і згуртовуючи її. Преподобний Іов в Дубенському монастирі також розпочав друкарську справу. За підтримки благовірного князя Констянтина Острозького друкувались книги на захист Святого Православ’я. Преподобний ревно виконував обов’язки настоятеля монастиря. Він був лагідний, ласкавий до братії, сам багато працював, сажав дерева в саду, укріплював греблі біля монастиря. Як відомий захисник Православ’я преподобний Іов брав участь в Київському Соборі 1628 року, що був скликаний проти унії. Після 1642 року преподобний Іов прийняв велику схиму з іменем Іоан.

Інколи він повністю зачинявся в печері на три дні або на цілий тиждень. Святий постійно звершував Ісусову молитву в лагідному серці своїм. За свідченням Досифея, ученика і укладача житія преподобного Іова, одного разу печеру преподобного осяяло небесне світло. Упокоївся преподобний Іов у 1651 році маючи більше 100 років. Він керував Почаївським монастирем п’ятдесят років. 8 серпня 1659 р. відбулось прославлення преподобного Іова, ігумена і чудотворця Почаївського.
Світло радіє Українська Православна Церква прославляючи вірного сина свого промовляючи: " Радуйся Іове, Преславний угодниче Божий, і обителі Почаївської окрасо землі ж Волинської предивний чудотворче".

Святі мученики Терентій та Неоніла і чада їхні

Святі мученики Терентій та Неоніла і чада їхні: Сарвил, Фот, Феодул, Ієракс, Ніт, Віл і Євникія перетерпіли страшні муки від гонителів християн під час царювання Декія (249-250 рр.). Ревно сповідували вони Христа і зневажали ідолопоклонство. За це язичники піддали всю християнську сім’ю великим мукам і катуванням, але не переконали святих відректись від Христа. Святим відрубали голови.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
10-11-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 941

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.