На початку листопада офіційно презентували багатомовний аудіогід, який пропонує всім бажаючим ознайомитися із найцікавішими місцями єврейської історії Чернівців.
Про це повідомляють у Чернівецькому музеї історії та культури євреїв Буковини, поява аудіогіду стала можливою завдяки міжнародному проєкту, ініційованому Інститутом єврейської історії "Центропа" з м. Гамбург (ФРН) та реалізованому впродовж 2019 року у партнерстві з Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв Буковини. Фінансування проєкту забезпечили Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини та Вишеградський фонд.
Аудіогід охоплює 15 найбільш цікавих єврейських історичних об’єктів та місць, які найбільш повно висвітлюють єврейську історію Чернівців ХІХ – першої половини ХХ століття. Він дозволяє здійснити віртуальну прогулянку єврейським минулим Чернівців, що у часи пандемії вірусу COVID-19 і запроваджених через неї карантинних обмежень в Україні та світі, є особливо актуальним і зручним.
Аудіогід призначений не тільки для туристів, дослідників єврейської історії нашого міста чи нащадків чернівецької єврейської діаспори по всьому світу, але й для учителів. Наочним підтвердженням цього став онлайн-семінар, зорганізований і проведений "Центропою" 30 жовтня – 1 листопада, у якому взяли участь понад 60 учителів, суб’єктів неформальної освіти та представників громадських організацій із України, Молдови, Польщі, Німеччини та Італії. Особливість аудіогіду в тому, що у його текстах використані фрагменти спогадів очевидців із власної колекції Інституту "Центропа", яку він збирав впродовж тривалого часу, записуючи інтерв’ю із євреями в багатьох країнах світу, у тому числі й з вихідцями з Чернівців. Окрім цього, тексти супроводжуються історичними і сучасними світлинами.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.