6 Пт. Мч. Арефи і з ним 4299-ти мучеників. Прпп. Арефи, Сисоя і Феофила Києво-Печерського.
Святого мученика Арефи і всіх, хто з ним постраждавМученик Арефа і з ним 4299 мучеників постраждали заради Господа Ісуса Христа в шостому столітті. Арефа був правителем міста Неграна в Гравії, жителі якого були християнами. Аравійський цар, іудей Дунаан, вирішив знищити християнство в країні і видав указ про вбивство всіх послідовників Христа. Жителі Неграна залишилися вірними Господу, і Дунаан прийшов з великим військом, щоб знищити місто.
Не зумівши взяти християнське місто силою, Дунаан пішов на обман, поклявшись, що не буде примушувати християн переходити в іудейство, а лише обкладе Негран даниною. Жителі міста не послухались поради святого Арефи і, повіривши, відкрили ворота. Наступного дня Дунаан наказав розпалити величезне вогнище, кинути туди всіх кліриків церкви міста, щоб залякати інших християн.
Так спалили 427 осіб. Правитель Арефа та інші старійшини були посаджені у в'язницю. Потім мучитель розіслав по місту своїх людей, щоб звертати християн в іудейство. За відмову більше чотирьох тисяч християн-чоловіків, жінок, старих і дітей прийняли за Христа Спасителя мученицьку смерть.
Преподобний Арефа, затворник Києво-ПечерськийПреподобний Арефа, затворник Києво-Печрський належить до великого сонму преподобних отців Славної Печерської обителі, які своїми подвигами і чудесами освятили Київські гори. Преподобний Арефа був родом з Полоцька. Проживаючи в монастирі, він зберігав у своїй келії багато багатства. Одного разу злодії обікрали його. Жалкуючи про втрачене майно, преподобний Арефа став нарікати на Господа, за що був вражений тяжкою хворобою. Будучи при смерті, він бачив, як прийшли до нього Ангели і біси і почали сперечатися між собою. Біси заявляли, що за скупість і нарікання на Бога він повинен бути переданий їм, Ангели ж, звернувшись до нього, промовили: "Нещасниий чоловіче, якби ти подякував Богу за вкрадене майно, це зарахувалося б тобі за милостиню". Після видіння преподобний Арефа був повернений до життя. Він повністю змінив своє життя і решту днів своїх провів у затворі в сокрушенні і розкаянні за свої гріхи, відрікшиь від усього земного. Відійшов преподобний Арефа до Господа не пізніше 1190 року. Похований у Ближніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Преподобний Сисой, затворник Києво-Печерський
Нажаль про преподобного Сисоя, затворника до нас дійшло зовсім мало відомостей. Знаємо, що жив преподобний наприкінці ХІІ- на початку ХІІІ ст. Відомо що він був затворником і догоди Господу завершивши саме такий особливий подвиг затворництва. В Акафісті всім преподобним Печерським він прославляється такими словами: " Радуйся, Сисою, бо тобі бдіння було сном, а сльози заспокоєнням". Похований преподобний Арефа, затворник Києво-Печерський у Ближніх печерах Київської Лаври.
Преподобний Феофіл, затворник Києво-ПечерськийПреподобний Феофіл проходив послух у Печерському монастирі наприкінці ХІІ - на початку ХІІІ ст. Як і про більшість преподобних отців Києво-Печерських, про нього нам нажаль нічого не відомо. Не дійшло до нашого часу ніяких відомостей про походження святого Феофіла. Невідомо також де він народився. Знаємо, що останні роки свого подвижницького життя жив у затворі. Церква оспівує подвиги преподобного Феофіла в акафісті всім преподобним Печерським такими словами: Радуйся, Феофіле, бо тобі земля ложем була, а волосяниця одежею". Навіть з цих декількох слів прославлення святого, ми можемо усвідомити наскільки суворим і подвижницьким було його праведне життя. Звершивши подвиг посту і затворництва преподобний Феофіл відійшов до райських осель де немає ні смутку ні скорботи, а невимовне райське блаженство і єдність з Господом. Похований преподобний у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-11-2020, 09:00
0
995