4 Ср. Рівноап. Аверкія. Мчч. Олександра, Іраклія та жон Анни, Єлисавети, Феодори та Глікерії.
Святий рівноапостольний Аверкій, єпископ Ієрапольський, чудотворець.Рівноапостольний Аверкій прославився в ІІ столітті в Фригії. Місто Ієраполь в той час населяли, в основному язичники. Святитель молився Господу за спасіння їхніх душ і навернення до Істинного світла. Ангел, який з’явився святому Аверкію звелів сокрушити ідолів і язичницьке капище. З ревністю виконав святий повеління Боже. Почувши, що ідолопоклонники хочуть умертвити його, святитель прийшов на місце народних зібрань і відкрито викрив помилковість вірувань язичників.
Язичники намагались схопити святого. У цей час в натовпі закричали три біснуваті юнаки. Народ почав хвилюватися, святитель же молитвою вигнав з них бісів. Бачачи юнаків здоровими, жителі Ієраполя попросили святителя Аверкія навчити їх християнської віри, а потім прийняли святе Хрещення. Після цього святитель вирушив у сусідні міста і села, зціляючи хворих і благовіствуючи про Царство Небесне. З проповіддю він пройшов Сирію, Килікію, Месапотамію, відвідав Рим і скрізь навертав до Христа багатьох людей. За свої апостольські труди, святитель Аверкій був названий рівноапостольним. Багато років огороджував він Церкву від єретиків, утверджував християн у вірі, наставляв заблудлих на істинний шлях, зціляв хворих і розповсюджував славу Христову.
Святі мученики єпископ Олександр, воїн Іраклій, Анна, Єлисавета, Феодотія і ГлікеріяСвяті мученики єпископ Олександр, воїн Іраклій і жінки Анна, Єлисавета, Феодотія і Глікерія за сповідування Христа страчені в третьому столітті в Адріанополі.
Цей вік відомий як час поширення християнства серед язичників. Незважаючи на гоніння на християн, єпископ Олександр безбоязно звертав у святу віру і охрестив багато язичників.
Начальник області, де жив святитель, наказав воїнам тортурами добитися відмови Олександра від Христа. Святитель терпляче переносив страшні муки.
Вражений цим, воїн Іраклій увірував у Христа, за Якого страждав єпископ Олександр.
Слідом за ним визнали себе християнками Анна, Єлисавета, Феодотія і Глікерія.
Детальніше читайте на УНІАН: https://religions.unian.ua/holidays/1004744-4-listopada-pamyat-svyatih-muchenikiv-episkopa-oleksandra-vojina-irakliya-anni-elisaveti-feodotiji-i-glikeriji.html
4-11-2020, 09:00
0
954