Під час перебування дітей вдома у період карантину є можливість більше поспілкуватися з ними, поділитися своїми знаннями та навчити чомусь новому.
Такою нагодою потрібно насолоджуватися, а не нарікати. У цьому переконана
психолог, співзасновниця ГО "Дитина-Сім'я-Суспільство" Вікторія Сандуляк, йдеться у публікації "МБ".
"Поставтеся до цього періоду як до можливості. Коли ще у вас буде нагода провести багато часу вдома зі своїми дітками?
Пригадайте, що вам давно хотілося зробити разом, але ви відкладали це через брак часу, сил. Тепер маєте нагоду використати цей час із задоволенням і разом здобути нові знання та навички. Наприклад, детально вивчіть разом кулінарні традиції певної країни, слова пісні, яка дитині дуже подобається.
Складіть ваш особливий родинний графік, залучивши до його написання дітей.
Крім шкільних занять, виділіть час на рухові та інтелектуальні ігри, перегляньте разом сімейний фільм, почитайте книгу. Відвідуйте онлайн історичні музеї, художні галереї, концерти. Позитивний вплив на розвиток дитини має догляд і проведення часу з тваринами, що сприяє формуванню чуйності та водночас відповідальності.
Зверніть увагу на завдання розвитку дитини на кожній віковій стадії і приділіть увагу своїй правильній поведінці. Проявляйте свою творчість і заохочуйте до творчості своїх дітей.
Зробіть цей час для себе і своїх дітей наповненим відкриттями, приємним враженнями та здобутками", - радить фахівчиня.
Тим батькам, які вже втомилися сидіти вдома з дітьми, Вікторія Сандуляк радить скористатися досвідом попередніх років:
"З метою знайти свої ресурси знову пригадайте свій досвід перебування в декретній відпустці, коли одночасно хотілося і вийти на роботу, і доглядати малечу. І дайте собі відповідь на такі запитання: як ви впоралися тоді? Чи зуміли поєднати професійну діяльність та виховання дитини?
Якщо перебування вдома на карантині з дітьми викликає у вас стрес, занепокоєння, невдоволення, слід звернутися за консультацією до психолога або за психотерапією психотерапевта", - зазначає психологиня.
Також можна залучати до спілкування з дітьми бабусь та дідусів. Це корисно і для малечі, і для літніх людей.
"Маю з приємністю відзначити позитивний досвід колег із Великобританії, де в деяких дитячих садочках запровадили спільне проведення часу дітей і людей третього віку. Такий досвід є, без перебільшення, дуже корисним для всіх учасників процесу. Авжеж, при цьому не варто перекладати повну відповідальність за дитину на бабусь і дідусів", - стверджує Вікторія Сандуляк.
Щодо того, чи можна залишати дитину саму вдома і з якого віку, то згідно чинного Законодавства України, такий вік визначений 14 років, каже фахівчиня.
І додає: "Є чудове прислів'я: не виховуйте своїх дітей, все одно вони будуть схожі на вас. Виховуйте себе".
1-11-2020, 23:33
0
1 116