Невідома Буковина: п'ять легенд про Чернівці

Новини Чернівців / Невідома Буковина
2 455
0
Невідома Буковина: п'ять легенд про Чернівці


Чернівці оповиті цікавими легендами та міфами.

Пропонуємо п'ять найцікавиших легенд про Чернівці.



Одна з них пов’язана з колишньою вулицею Панською (зараз Ольги Кобилянської). Розповідають, що її підмітали букетами троянд, мили парфумами і не пускали нікого в брудному взутті. А двірник, який прибирав вулицю, повинен був бути високим і гарним, знати вісім мов, щоби спілкуватися з людьми.

Збереглася легенда про Турецьку криницю, звідки в давні часи містяни брали воду. Проходила сюди і дуже виродлива дівчина. Якось її побачив турецький паша, закохався в красуню і запросив до свого гарему. Але та відмовилася. А коли паша хотів силою змусити дівчину підкоритися йому, кинулася в криницю.

Міські старожили розповідають романтичну історію кохання дружини іспанського консула до чернівецького легіня, яка закінчилася трагічно.
Було це за румунських часів. У старовинному триповерховому будинку № 15, що на розі вулиць Університетської та Гете, знаходилося тоді іспанське консульство. Була у консула дружина незвичайної краси – жагуча, темпераментна іспанка. Молода жінка нудилася у чужому місті, сумуючи за далекою батьківщиною. Часто бродила вона вузькими чернівецькими вуличками. І одного квітневого вечора зустріла юнака – вродливого, стрункого. Це було кохання з першого погляду. Вони бачилися щодня, ховаючись від чужих очей. Та горда іспанка не могла покинути нелюбого чоловіка, з яким її пов’язувала клятва вірності. Зрештою не витримала красуня тужливого внутрішнього болю. Вийшла якось на балкон будинку, в якому жила з нелюбом, і кинулася вниз. Кажуть, ще й досі бродить міськими вуличками душа гордої іспанки, шукає своє втрачене кохання...

Не менш захоплююча історія криється за стінами будинку-корабля, що височить на розі вулиць Головної та Шолом Алейхема. За переказами, його збудували два брати, які були капітанами корабля і дуже сумували за морем. Оригінальна споруда справді нагадує корабель, що мчить крізь бурі, а відкритий майданчик на другому поверсі – капітанський місток.

Найстарішу в Чернівцях дерев’яну Миколаївську церкву називають козацькою. Розповідають, що у 1621 році гетьман Петро Сагайдачний молився тут за успіх у битві проти армії Османської імперії, коли вона підступала до Хотинської фортеці. А ще, згідно переказу, в цьому храмі відспівували сина Богдана Хмельницького Тиміша, який загинув під час Молдавського походу. І тут нібито молився гетьман Іван Мазепа після поразки у Полтавській битві.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
Витягати з того світу – це просто робота: Чернівецький центр екстреної медичної допомоги очолив рейтинг успішних реанімацій в Україні
ексклюзив
Чернівчан просять достойно провести загиблого солдата Василя Зельмановича
На Буковині модернізують залізничний пункт пропуску через українсько-румунський кордон
Місця вистачає не всім: у яких школах діти навчаються змішано через малі укриття
Нинішній епідсезон на Буковині був важким: від грипу померло четверо людей
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
ЧТУ хоче купити три нові тролейбуси за 50 мільйонів гривень

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм