23 Пт. Мчч. Євлампія і Євлампії. Собор Волинських святих. Свт. Амфілохія. Прп Феофила.
Мучеників Євлампія і ЄвлампіїСвяті мученики Євлампій і Євлампія, рідні брат і сестра, жили на початку четвертого століття в місті Нікомидії.
Прочитавши указ імператора Максиміана про засудження кожного християнина на смертну кару, Євлампій обурився, що імператор замість боротьби з ворогами вітчизни озброюється проти своїх підданих. Юнака повели на суд і захотіли, щоб той відмовився від християнської віри.
За відмову Євлампія спочатку мучили залізними знаряддями, а потім поклали на розпечений залізний лист.
Раптово стараждалець виявив бажання відвідати язичницький храм. Судді зраділи, думаючи, що зломили дух юного християнина. У храмі Марса святий закликав Господа, щоб ідол був зруйнований. Він з гуркотом звалився на землю. Народ проголосив: "Єдиний Бог християнський, великий і сильний!" Святого знову почали мучити.
У цей час сестра страждальця Євлампія з'явилася перед суддями і оголосила, що вона теж християнка. Євлампій підбадьорював сестру, щоб вона не боялася мук. Після тортур брата і сестру кинули в розжарену піч, але Господь і від вогню зберіг їх. Нарешті, брата обезголовили, а сестра померла від мук.
Собор Волинських святихВеликим і незчисленним є собор святих угодників і чудотворців землі Волинської. З впевненістю можна сказати, що намвідомі імена далеко не всіх святих, які своїми подвигами і чудесами освятили землю Волинську.
До складу Собору Волинських святих входять:
Рівноапостольні Кирило і Мефодій, вчителі слов’янські; Рівноапостольна, велика княгиня Ольга; Рівноапостольний великий князь Володимир; Святитель, Петро, митрополит Київський, Святитель Феогност, митрополит Київський; Святитель Кипріан, митрополит Київський; Святитель Фотій, митрополит Київський; Святитель Інокентій, єпископ Іркутський; Святитель Нифонт, єпископ Новгородський; Преподобний Стефан, єпископ Володимир-Волинський; Преподобномученик Макарій, архимандрит Овруцький; Преподобномученик Афанасій Берестейський; Преподобний Іов, ігумен Почаївський; Преподобний Мефодій Почаївський; Преподобний Амфілохій Почаївський; Преподобний Кукша Одеський; Преподобний Варлаам, ігумен Печерський; Преподобний Микола Святоша, князь Луцький; Преподобний Нестор Літописець; Благовірний князь Олег Брянський; Праведна діва Юліанія, княжна Ольшанська-Дубровицька; Преподобний Феодор, князь Острозький; Благовірний Констянтин, князь Острозький; Благовірний Ярополк, князь Володимир-Волинський; Святитель Амфілохій, єпископ Володимир-Волинський
Це не повний перелік святих угодників Землі Волинської, імена їх знає Сам Господь. Щоб достойно прославити пам’ять всіх Волинських святих подаємо коротке житіє цих угодників Божих. Протягом наступних днів будемо подавати відомості про подвиги Небесних Покровителів і Заступників нашої землі. Всі святі землі Волинської моліть Бога за нас
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-10-2020, 09:00
0
974