14 Ср. Покрова Пресвятої Богородиці. Прп. Романа. Ап. Ананії.
Покров Пресвятої Богородиці"Діва днесь предстоїть у церкві, і з ликами святих невидимо за нас молиться Богу. Ангели з архиєреями поклоняються, апостоли з пророками торжествують, бо ради нас молить Богородиця Предвічного Бога" – це дивне явлення Божої Матері сталося в середині X ст в Константинополі, у Влахернській церкві, де зберігалась риза Богоматері, Її головний покров ( мафорій) і частина пояса, перенесені з Палестини в V ст. У Воскресний день, 1 жовтня, під час всенічної відправи храм був переповнений богомольцями, святий Андрій, Христа ради юродивий, о четвертій годині ночі, піднявши очі до неба, побачив Пресвяту Богородицю, що йшла по повітрі. Матір Божа була осяяна небесним сяйвом в оточенні Ангелів і сонму святих. Святий Хреститель Господній Іоанн та святий апостол Іоанн Богослов супроводжували Царицю Небесну.
Схиливши коліна Пресвята Діва почала зі сльозами молитися за християн і довгий час перебувала на молитві, потім, підійшовши до Престолу, продовжувала Свою молитву, закінчивши яку Вона зняла зі Своєї голови покривало і розкрила його над тими, хто молився,, захищаючи від Ворогів видимих і невидимих. Пресвята Владичиця сяяла Небесною славою. Святі Андрій та Єпіфаній, що удостоїлись бачити Богоматір, Яка молилася за людей довгий час дивилися на це славне явлення Покрову Пречистої. У Влахернській церкві збереглася пам’ять про дивне заступництво Богоматері. У 14 ст. руський паломник дяк Олександр бачив у церкві ікону Пресвтої Богородиці, що молиться за світ, написану так, як її бачив святий Андрій. Але Грецька Церква не знає цього свята. Та по особливому свято Покрову Пресвятої Богородиці святкується на наші рідній Українській землі починаючи з найдавніших часів. Слід зазначити, що святий Андрій, який бачив це дивневидіння, був слов’янин, він у молодому віці потрапив у полон і був проданий у Костантинополі в рабство місцевому жителю Феогносту. В Україні велика кількість храмів освячена саме на честь Покрову Пресвятої Богородиці, що є доказом того , що наші благочестиві предки з древності урочисто вшановують це свято. Треба згадати ще й те, що славні лицарі козаки-запорожці, які мужньо боронили православну віру мали в себе на Січі цнркву на честь Покрови Пресвятої Богородиці і вважали Пречисту своєю Небесною Заступницею і Покровителькою.
У свято Покрови Пресвтої Богородиці ми благаємо у Цариці Небесної захисту і Помочі: Пом’яни нас у твоїх молитвах, Госпоже Діво Богородице, щоб не загинули через примноження гріхів наших, покрий нас від усякого зла і лютих напастей; на Тебе бо надіємось і, Твого Покрову свято шануючи, Тебе величаємо.
Преподобний Роман СолодкоспівецьПреподобний Роман Солодкоспівець народився в V ст. сирійському місті Емесі. Переїхавши в Константинополь, він став паламарем в храмі Святої Софії. Вночі преподобний усамітнювався на молитву в полі або у Влахернському храмі.
Святий Роман не мав дару співу і читання. Одного разу в навечір’я Різдва Христового, він читав кафизми, але так погано, що його замінив інший читець, а клірики посміялися з Романа. Засмучений юнак довго молився перед іконою Пресвятої Богородиці. Вночі у сонному видінні Матір Божа явилась святому, і подавши йому сувій звеліла з’їсти. Так преподобний Роман отримав дар книжного розуміння, складання і виконання церковних піснеспівів
За старенне служіння святий Роман був рукопокладений в сан диякона і став вчителем співу. До самої смерті,(+556р.), преподобним Романом Солодкоспівцем було складено до тисячі піснеспівів, багатьма з яких християни і донині прославляють Бога.
Святий апостол АнаніяСвятий апостол Ананія, єпископ міста Дамаска, був з числа сімдесяти апостолів. За велінням Божим він хрестив наверненого гонителя християн Савла, майбутнього великого апостола Павла ( Діян.9, 10-19). Святий Ананія, незважаючи на небеспеку, сміливо і вдкрито проповідував християнство іудеям та язичникам. З Дамаску він вирушив з Благовістям Елевферополь, де зцілив багатьох недужих. Правитель міста Лукіан намагався змусити апостола принести жертву ідолам, але, бачачи його стійкість і тверде сповідання Христа, звелів мучити святого. Страшні катування не похитнули свдка Істини. Тоді мучителі вивели його за місто і побили камінням. З молитвою за своїх вбивць святий відійшов до Бога (+ в I ст). Пізніше його мощі були перенесені до Константинополя.
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-10-2020, 09:00
0
931