Буковинська агенція регіонального розвитку оприлюднила свої зауваження до пластикових манекенів школярів поблизу пішохідних переходів, які почали встановлювати у місті наприкінці серпня в Чернівцях.
Про це йдеться у дописі агенції у Facebook.
У повідомленні йдеться, що за задумкою, водії мали б думати, що на переході стоїть дитина та зменшувати швидкість, проте "насправді користі з “хлопчиків” – нуль".
Ефект на 5 хвилинВодії запам’ятовують, де стоять “хлопчики” і стають менш уважними до справжніх пішоходів. Так, у Києві такі муляжі встановили на одному із пішохідних переходів в жовтні 2019 р., а вже у січні 2020 р. там насмерть збили пішохода. А у Вінниці після встановлення в 2017 р. таких фігур поліція не зафіксувала зменшення кількості ДТП із потерпілими.
Гроші на вітерЯк повідомили у міськраді на наш запит, вартість одного “хлопчика” - 11020 гривень, а його встановлення - 508 гривень. Тож в сумі один повний об’єкт коштує більше 23 тисяч гривень. Місто вже витратило 46 тисяч на муляжі. А цих коштів могло б вистачити, аби зробити один пішохідний перехід безпечнішим, облаштувавши його якісним та сучасним освітленням.
Суперечать ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці і дороги населених пунктів"На пішохідному переході заборонено розміщувати будь-які тимчасові споруди чи зелені насадження заввишки більше ніж 0,5 м у зоні видимості водія. Оскільки “хлопчики” - це тимчасові споруди заввишки 1,5 м, то їм не місце біля пішохідних переходів, оскільки вони закривають справжніх пішоходів.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-10-2020, 18:09
0
6 352