RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Має 75 медалей»: історія хлопця з Буковини, який втратив руку, але став чемпіоном з дзюдо


Ілля Паскарюк у п’ять років через вибух петарди залишився без кисті правої руки. Та це не завадило хлопцеві стати чемпіоном України з дзюдо. Причому Ілля завжди змагався зі спортсменами, які не мали жодних вад, і перемагав їх. З різних змагань Ілля привіз 75 медалей.

Тепер він тренує дітей і є для багатьох прикладом сили духу, йдеться у публікації "МБ"



Тренер підбирав спеціальні прийоми

Ілля разом із братом жили у селі Мамалига. Їздили на тренування у Новоселицю.

Щодня п’ять днів на тиждень 12 років поспіль 30 кілометрів в один бік і 30 кілометрів – в інший. 

"На дзюдо почав ходити мій старший брат Андрій. Мені було п’ять років, я під час тренувань сидів на лавці. Якось тренер мені сказав теж спробувати позайматися і я почав”, - згадує Ілля.

Одного вихідного брати гралися у кімнаті, батьки були в інших кімнатах. Хлопці знайшли петарду. Не знали, що це таке, але це їх не зупинило. Експеримент призвів до трагічних наслідків…

"Підпалили петарду, яка була у мене в руках. Петарда вибухнула. Тато забіг у кімнату, перев’язав мені руку і повіз до лікарні у Новоселиці. Мене одразу прооперували, але врятувати кисть уже не змогли. Там не було що збирати", – каже Ілля.

Два місяці ніхто на тренування не ходив, а потім брат Іллі знову почав ходити на дзюдо. Він з ним за компанію.

"Сидів на лавці. Але тренер Юрій Паскар підняв мене і сказав тренуватися. Мені було спочатку незвично, бо всі робили прийоми двома руками, а мені довелося прилаштовуватися. Тренер підбирав для мене спеціальні прийоми", - каже Ілля. 

Через два-три місяці Ілля взяв участь у своїх перших змаганнях у Новоселиці і вийшов у фінал. 

Тато помер під час змагань


Коли Іллі було 13 років, на чемпіонаті України із самбо у Феодосії він став чемпіоном України. Хлопець згадує, що суперники його сприймали по-різному через ваду. Інколи доводилося чути у свій бік насмішки. Це не зупиняло хлопця. 

«Має 75 медалей»: історія хлопця з Буковини, який втратив руку, але став чемпіоном з дзюдо


10 років тому під час змагань помер батько Іллі. Пережив хлопець це важко. 

«Має 75 медалей»: історія хлопця з Буковини, який втратив руку, але став чемпіоном з дзюдо


"На змаганнях у Кіровограді у мене був складний бій, і батько дуже хвилювався. Я програв. Батько мене втішив. І раптом я побачив, що він втратив свідомість і впав. Батька забрали у лікарню. Обіцяли, що "відкачають"… Увечері після тренувань ми сиділи в бусі і чекали на тренера. Він мене покликав, і почав казати: "Іллюша, обіцяй мені, що ти будеш далі займатися. Ти будеш слухати мене, свою маму, свого брата. Не залишиш спорт. Ти маєш бути мужнім і зрозуміти, що твій тато помер". У мене сталася істерика. Я два місяці відходив після цієї трагедії", - розповідає Ілля.

Згодом Ілля все ж повернувся до тренувань.

"Мама навчилася їздити на авто і возила нас у Новоселицю. Наступне змагання було у Білорусі. Цю перемогу я присвятив мамі. А так всі перемоги я завжди присвячую татові, бо він дуже хотів, зоби я займався спортом”, - каже Ілля. 

Сподобалася тренерська робота


Завдяки своїй наполегливості Ілля Паскарюк у 2011 році став учасником передачі "Диво-люди" на ICTV. У 2012 році отримав звання у номінації "Гордість країни" на "Новому каналі"

«Має 75 медалей»: історія хлопця з Буковини, який втратив руку, але став чемпіоном з дзюдо


Після школи хлопець вступив до Чернівецького національного університету на економічний факультет. Займатися спортом продовжив вже у Чернівцях. Згодом йому запропонували працювати тренером у клубі "Тайсен". Паралельно вступив на фізкультурний факультет.  

«Має 75 медалей»: історія хлопця з Буковини, який втратив руку, але став чемпіоном з дзюдо


"Мені сподобалася тренерська робота. Я бачив, що можу доступно пояснити прийоми. З дітьми подобається працювати. Часто хлопці  приходять на тренування і не можуть зробити два віджимання. А вже за два-три місяці вільно віджимаються 30 разів, роблять інші вправи", – розповідає Ілля.

«Має 75 медалей»: історія хлопця з Буковини, який втратив руку, але став чемпіоном з дзюдо


Крім клубу "Тайсен", Ілля викладає у спортивній школі. Каже, що діти запитують, що у нього з рукою, він їм розповідаю свою історію.

"Наголошую, що потрібно займатися, адже мені з однією рукою ніщо не завадило стати чемпіоном. Показую фото зі своїми медалями зі словами: "Якщо я зміг, значить, і ви зможете". І це їх дуже стимулює", - зізнається Ілля Паскар.  

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-10-2020, 20:59
Коментарів 0 Переглядів 9 844



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.