Ілля Паскарюк у п’ять років через вибух петарди залишився без кисті правої руки. Та це не завадило хлопцеві стати чемпіоном України з дзюдо. Причому Ілля завжди змагався зі спортсменами, які не мали жодних вад, і перемагав їх. З різних змагань Ілля привіз 75 медалей.
Тепер він тренує дітей і є для багатьох прикладом сили духу, йдеться у публікації "МБ".
Тренер підбирав спеціальні прийомиІлля разом із братом жили у селі Мамалига. Їздили на тренування у Новоселицю.
Щодня п’ять днів на тиждень 12 років поспіль 30 кілометрів в один бік і 30 кілометрів – в інший.
"На дзюдо почав ходити мій старший брат Андрій. Мені було п’ять років, я під час тренувань сидів на лавці. Якось тренер мені сказав теж спробувати позайматися і я почав”, - згадує Ілля.
Одного вихідного брати гралися у кімнаті, батьки були в інших кімнатах. Хлопці знайшли петарду. Не знали, що це таке, але це їх не зупинило. Експеримент призвів до трагічних наслідків…
"Підпалили петарду, яка була у мене в руках. Петарда вибухнула. Тато забіг у кімнату, перев’язав мені руку і повіз до лікарні у Новоселиці. Мене одразу прооперували, але врятувати кисть уже не змогли. Там не було що збирати", – каже Ілля.
Два місяці ніхто на тренування не ходив, а потім брат Іллі знову почав ходити на дзюдо. Він з ним за компанію.
"Сидів на лавці. Але тренер Юрій Паскар підняв мене і сказав тренуватися. Мені було спочатку незвично, бо всі робили прийоми двома руками, а мені довелося прилаштовуватися. Тренер підбирав для мене спеціальні прийоми", - каже Ілля.
Через два-три місяці Ілля взяв участь у своїх перших змаганнях у Новоселиці і вийшов у фінал.
Тато помер під час змаганьКоли Іллі було 13 років, на чемпіонаті України із самбо у Феодосії він став чемпіоном України. Хлопець згадує, що суперники його сприймали по-різному через ваду. Інколи доводилося чути у свій бік насмішки. Це не зупиняло хлопця.
10 років тому під час змагань помер батько Іллі. Пережив хлопець це важко.
"На змаганнях у Кіровограді у мене був складний бій, і батько дуже хвилювався. Я програв. Батько мене втішив. І раптом я побачив, що він втратив свідомість і впав. Батька забрали у лікарню. Обіцяли, що "відкачають"… Увечері після тренувань ми сиділи в бусі і чекали на тренера. Він мене покликав, і почав казати: "Іллюша, обіцяй мені, що ти будеш далі займатися. Ти будеш слухати мене, свою маму, свого брата. Не залишиш спорт. Ти маєш бути мужнім і зрозуміти, що твій тато помер". У мене сталася істерика. Я два місяці відходив після цієї трагедії", - розповідає Ілля.
Згодом Ілля все ж повернувся до тренувань.
"Мама навчилася їздити на авто і возила нас у Новоселицю. Наступне змагання було у Білорусі. Цю перемогу я присвятив мамі. А так всі перемоги я завжди присвячую татові, бо він дуже хотів, зоби я займався спортом”, - каже Ілля.
Сподобалася тренерська роботаЗавдяки своїй наполегливості Ілля Паскарюк у 2011 році став учасником передачі "Диво-люди" на ICTV. У 2012 році отримав звання у номінації "Гордість країни" на "Новому каналі".
Після школи хлопець вступив до Чернівецького національного університету на економічний факультет. Займатися спортом продовжив вже у Чернівцях. Згодом йому запропонували працювати тренером у клубі "Тайсен". Паралельно вступив на фізкультурний факультет.
"Мені сподобалася тренерська робота. Я бачив, що можу доступно пояснити прийоми. З дітьми подобається працювати. Часто хлопці приходять на тренування і не можуть зробити два віджимання. А вже за два-три місяці вільно віджимаються 30 разів, роблять інші вправи", – розповідає Ілля.
Крім клубу "Тайсен", Ілля викладає у спортивній школі. Каже, що діти запитують, що у нього з рукою, він їм розповідаю свою історію.
"Наголошую, що потрібно займатися, адже мені з однією рукою ніщо не завадило стати чемпіоном. Показую фото зі своїми медалями зі словами: "Якщо я зміг, значить, і ви зможете". І це їх дуже стимулює", - зізнається Ілля Паскар.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-10-2020, 20:59
0
9 844