Школа в селі Шубранець Заставнівського району залишилася без даху внаслідок буревію, який був ще у лютому. Відтоді вона залишається в такому стані. Відновлення даху збираються розпочати найближчим часом, хоча на носі вже холоди.
Як розповів molbuk.ua сільський голова Василь Кукульняк, пошкоджено дах будівлі шкільного спортзалу. Щоправда, поки що проведенню занять це не заважає – уроки фізкультури у школі зараз через карантин проводяться на вулиці.
– Поки не відремонтують дах, то буде так. Інших проблем у школі вже немає: проводку ми відремонтували, світло є, стіни скоро почнуть білити, тож заняття можуть проводити у звичайному режимі. Ми подали відповідні документи в райадміністрацію. Кошти виділили і тендер вже відбувся. Приїдуть бригади і будуть все відновлювати, – каже пан Василь.
Сільський голова зазначає, що у вівторок, 22 вересня, відбувся тендер.
Директорка школи Марина Кукульняк розповідає, що вони спочатку зверталися до сільради, яка виділила певну суму, а іншу частину грошей виділили в районі.
– Тих коштів, які виділяли, було недостатньо, тож сільрада у серпні на сесії вирішила, щоби ще додати певну суму. Адже покрівлю зняло з того боку, де можуть бути сильні пориви вітру, тож її може зривати надалі. Тому потрібно укріпити бетоном. Ми через це довго бігали, писали листи, звернення, адже в часи епідемії ці питання були не на найпершому місці, – каже пані Марина.
Як розповідає директорка, поки була гарна погода, діти займалися на вулиці, якщо так буде і надалі, заняття продовжаться в цьому ж режимі.
– Ми в коридорах поклали тенісні столи, є шашки, щоб дітки могли на уроках пограти, поки в спортзалі буде ремонт покрівлі. Ми думаємо, що відновлювальні роботи швидко закінчать, нам казали, що це не займе багато часу. У п’ятницю сюди приїжджали працівники, зробили заміри даху, обговорили все. Сказали, що днями завезуть дерево, – додає директорка.
Директорка департаменту освіти і науки ОДА Людвига Цуркан зазначила, що на капітальний ремонт покрівлі було виділено 400 тисяч гривень.
– Це співфінансування ОТГ і району, відповідно 250 і 150 тисяч. На сьогодні проведено тендер, є вже переможець. Треба зачекати до першого жовтня, чи не буде оскаржень. Після першого жовтня планується виконання ремонтних робіт, – каже Людвига Павлівна.
– Якщо не буде оскаржень, а на це три дні, то буде укладено договір та розпочаті роботи. Якщо буде гарна погода, то роботи займуть два-три тижні, – повідомив начальник відділу освіти, молоді та спорту Заставнівської РДА Борис Баглей.
Пропозицію на тендер подала ТОВ "Чернівці Сіті Буд", вони оцінили роботи у 339 тисяч гривень та виграли тендер.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram