RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

3 Сб. Після Воздвиження. Вмч. Євстафія. Мчч. Михаїла і Феодора Чернігівських.

Великомученик Євстафій

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Римський полководець, великомученик Євстафій, походив зі знатного роду і був воєначальником у римській армії при імператорі Титі і Траяні.

Ще в язичництві він вирізнявся добротою, милосердям, як би виправдовуючи своє ім'я Плакида, у перекладі з ​​латинського "тихий", "лагідний".

Одного разу Євстафій полював на оленів. Він попрямував за одним з них і побачив між його рогами сяючий хрест із розп'яттям. Вражений чудесним видінням, Євстафій прийняв християнство. Разом з ним прийняли святе хрещення його дружина і двоє синів. Дружина Євстафія була хрещена з ім'ям Феопистія, а діти - Агапій і Феопист. Незабаром після прийняття християнства Євстафій розорився і був змушений залишити Рим.



На кораблі із сім'єю він відправився в Єгипет. Феопистія була викрадена капітаном корабля, а Агапія і Феопистія викрали дикі звірі. Євстафій не впав у відчай, поклавши уповання на Господа. І надія його виправдалася. Феопистія була збережена Господом у чистоті, а капітан, уражений хворобою, раптом помер. Діти Євстафія були відбиті у звірів пастухами.

У цей час у Римі виникла необхідність захищати межі імперії, і імператор Траян наказав знайти свого воєначальника. Євстафій був призначений командувачем військом. Євстафій повернувся в Рим з перемогою.

Новий імператор Адріан обсипав його почестями і повелів, щоб воєначальник приніс жертву ідолам у подяку за перемогу. Євстафій відповів, що цим він зобов'язаний тільки Христу Спасителю, а не уявній владі неправдивих богів. Його відповідь викликала гнів імператора, який позбавив Євстафія всіх благ і віддав разом з дружиною і дітьми на розтерзання левам. Звірі не наважилися торкнути їх. Тоді святих кинули в розжарену мідну піч, що мала форму бика, де вони й віддали душі Господу.

Через три дні їх тіла були знайдені неушкодженими.

Михаїла і Феодора Чернігівських

Святий благовірний князь Михаїл Чернігівський, син Всеволода Ольговича Чорного(+ 1212 р.), з дитинства вирізнявся благочестям і лагідністю. У нього було дуже погане здоров’я, але, надіючись на милість Божу, юний князь в 1186 р. попросив святих молитов у преподобного Микити Стовпника Переяславського, який у ті роки став відомим завдяки своїм молитовним заступництвам перед Богом. Отримавши від святого подвижника дерев’яний посох, князь відразу зцілився. З 1223 р. після гибелі князя Чернігівського Мстислава, який був дядьком святому, Михаїл посідає його престіл. В 1225 р. він був запрошений на князювання новгородцями. Завдяки своїй справедливості, милосердю і твердості правління, князь отримав пошану древнього Новгороду.

З 1235 р. святий благовірний князь Михаїл займав Київський престіл. Настали тяжкі часи. В 1239 р. татари спустошили Рязань, Суздаль, Володимир. Багато князів поклали свої голови, боронячи Батькивщину під час татаро-монгольської навали. У 1239, під натиском озвірілих полчищ Батия впав Чернігів. Восени 1240 р. монголи підступили до Києва. Ханські посли запропонували Києву здатись, але благовірний князь Михаїл не став вести з ними переговорів. Князь терміново поїхав до Угорщини. Щоб заручитись підтримкою, щоб пробудити Угорського короля. Намагався святий Михаїл підняти на боротьбу з монголами і Польщу.

Князь не втрачав надії на можливе поєднання християн Європи проти азіатських хижаків, але нажаль об’єднання не відбулося. Багато князів повернулося на рідну землю, поклонившись нечестивому завойовнику.

У 1246 р. князь Михаїл одержав наказ прибути до хана, куди з’являлись й інші князі, куди й митрополит повинен був звертатись, щоб отримати " ярлик". Перед від’їздом духівник благословив князя промовляючи: " Чимало князів побувало в орді, та мало хто з них зберіг чистою свою християнську совість, бо через вогонь йшли і сонцю й кущу поклонялися, та й погубили душі свої за блага світу цього; ти ж, княже, не роби так".

" Я хотів би, – за Христа пролити свою кров",– відповів князь. Прибувши в орду Благовірний князь Михаїл не поклонився ідолам, не пройшов через вогонь промовивши: " Віра християнська забороняє кланятись творінню, та ідолам".
У 1246 р. князь Михаїл разом з вірним боярином Феодором віддали свої душі Господу, прийнявши мученицькі вінці.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-10-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 186

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.