RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

29 Вт. Мцц. Мелітини, Севастіани і Людмили, кн. Чеської. Вмц. Євфимії. Мч. Віктора. Прп. Дорофея.

Свята мучениця Людмила, княгиня Чеська


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Свята мучениця Людмила, була дочкою Славібора, князя Пшовского. З раннього дитинства прагнула пізнати істину. Досягнувши повноліття була видана заміж за чеського князя Борживія. У 871 році подружжя прийняло святе Хрещення від Святителя Мефодія, Архиєпископа Моравського, просвітителя слов’ян. Борживій та Людмила стали першими чеськими правителями християнами.Свята мучениця Людмила, княгиня Чеська



Після хрещення вони почали турбувались про просвітлення світлом істинної віри своїх підданих. Будували храми і запрошували священиків для звершення в них Богослужіннь. Багато чехів були незадоволені поваленням язичництва, і в 884 році проти князя підняли повстання. Борживій з дружиною був змушений втікати в Муравію. Незабаром йому вдалося повалити повсталих і повернути собі престіл. На честь перемоги князь побудував у своїй столиці храм на честь Пресвятої Богородиці.

Борживій помер рано, маючи 36 років. Свята Людмила залишилась вдовою, вела суворе, благочестиве життя і продовжувала турбуватись про Церкву. В 894 році князем став старший син Борживія та Людмили – Спитігнів. А після його смерті в 915 році чеським князем стає Вратислав.

Вратислав був одружений на Драгомирі Стодорській, від неї мав сина В’ячеслава. Після смерті Вратислава в 921 році престіл посів 18-ти літній В’ячеслав. Користуючисть молодістю та недосвідченістю свого сина, Драгомира почала насаджувати язичництво. Вона зненавиділа свою свекруху і хотіла погубити її. Одного разу коли свята Людмила відправилась в місто Течин, то Драгомира підіслала до неї двох бояр для вбивства. Коли Мучениця Людмила молилась то нечестивці увійшли в дім і вбили її. Сталось це в 921 році. Мощі святої мучениці Людмили були похоронені у місті Течині біля міських стін. Від її гробу почало звершуватись багато чудес і зціленнь. Князь В’ячеслав в 925 році переніс тіло святої Людмили в Прагу і поклав його в церкві святого Георгія. В 1143 році княгиня Людмила за праведне життя, рівноапостольні труди та численні чудеса, які відбувались на її мощах, була зачислена до лику святих. Пізніше до лику святих був зачислений князь Вячеслав внук святої мучениці Людмили. Свята Людмила разом з Святим князем В’ячеславом дуже шанується чеським народом і вважається небесною покровителькою Чеської землі. Також свята шанується як покровителька бабусів, матерів та християнських вчителів.

Свята великомучениця Євфимія Всехвальна

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Свята великомучениця Євфимія Всехвальна була дочкою християн - сенатора Філофрона та Феодосії. Вона постраждала за Христа в місті Халкідоні, розташованому на березі Босфору, навпроти Константинополя, близько 304 року.

Халкідонский правитель Приск розіслав наказ усім жителям Халкідона і його околиць з'явитися на язичницьке свято, поклонитися і принести жертву ідолам Арея, погрожуючи великими муками тому, хто не виконає наказ. Під час цього нечестивого святкування 49 християн ховалися в одному будинку, де таємно здійснювали Божественну службу Єдиному Богу. Серед молільників знаходилася і юна дівиця Євфимія. Незабаром місце перебування християн стало відомим, і вони були приведені до правителя. Протягом 19 днів мучеників піддавали різним тортурам і катуванням, але ніхто з них не мав сумніву в вірі і не погодився принести жертву ідолам. Розгніваний правитель, не знаючи, яким ще способом змусити християн до самозречення, послав їх на суд до імператора Діоклетіана.

Діоклетіан відокремив від них саму юну - дівицю Євфимію, сподіваючись, що вона, залишившись одна, не витримає випробувань.

Свята Євфимія, розлучена зі своїми братами по вірі, ревно молилася Господу Ісусу Христу, щоб Він Сам зміцнив її на майбутній подвиг. Спочатку правитель Приск умовляв святу відректися, обіцяючи їй земні блага, потім дав наказ мучити її. Мучениця була прив'язана до колеса з гострими ножами, Які при обертанні відрізали шматки її тіла. Свята голосно молилася. І ось, колесо само-собою зупинилося і не рухалося незважаючи на всі зусилля катів. Ангел Господній, що зійшов з неба, зняв святу Євфимію з колеса і зцілив її від ран.


Не врозумившись дивом, мучитель повелів воїнам Віктору і Сосфену кинути святу в розпечену піч. Але вони, побачивши в полум'ї двох грізних Ангелів, відмовилися виконати наказ правителя, і самі увірували в Бога, Якому поклонялася свята Євфимія. Дерзновенно скрикнувши, що вони також християни, Віктор та Сосфен сміливо пішли на страждання. Вони були віддані на поталу звірам. Під час страти вони взивали до милосердного Бога, щоб Господь і їх Прийняв в Царство Небесне. Почувши небесний голос, вони відійшли в життя вічне. Звірі ж навіть не доторкнулися до їхніх тіл.

Святая Євфимія, кинута іншими воїнами в піч, залишилася цілою і неушкодженою. З Божою допомогою вона виходила неушкодженою після багатьох інших тортур і катувань. Стверджуючи що це чародійство, правитель велів викопати новий рів, наповнив його ножами, а зверху прикрили землею і травою, щоб мучениця не знала про приготовлені їй тортури; але і тут свята Євфимія залишилася неушкодженою. Нарешті, її засудили на згодування звірам в цирку. Перед стратою, свята стала просити, щоб Господь удостоїв її смерті. Жоден звір, випущений на арену, не кинувся на святу. Лише одна ведмедиця завдала їй невеликої рани на нозі, з якої потекла кров, і свята великомучениця Євфимія померла. В цей час стався землетрус, сторожа і глядачі від страху бігли, так що батьки святої змогли взяти її тіло і з честю поховати її недалеко від Халкідона.

Згодом на могилі великомучениці Евфимії було зведено величний храм. В цьому храмі відбувалося засідання IV Вселенський Собору в 451 році, під час якого свята великомучениця чудесним чином підтвердила православне сповідання, поклав межу єресі монофізитів.

Після захоплення Халкідона персами в 617 році, мощі святої великомучениці Євфимії перенесли в Константинополь. В період іконоборчої єресі раку з мощами святої Євфимії викинули в море. Благочестиві мореплавці витягли її. Згодом мощі святої потрапили на острів Лемнос, а в 796 році були повернуті в Константинополь.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-09-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 394

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.