25 Пт. Сщмч. Автонома, єп. Італійського. Мч. Феодора Олександрійського. Сщмч. Корнута.
Священномученик Автоном, єпископ ІталійськийСвященномученик Автоном був єпископом у Італії. Під час гоніння на християн імператора Діоклетіана (284 - 305) святитель Автоном для користі Церкви залишив свою країну і оселився в Вифінії, в містечку Сорреї у страннолюбця Корнилія. Святий Автоном з ревнощами здійснював своє апостольське служіння і навернув до Христа стільки язичників, що утворилася велика Церква, для якої він освятив храм в ім'я Архистратига Михаїла. До цієї Церкви святитель висвятив Корнилія спершу в сан диякона, а потім у пресвітера. З проповіддю про Христа святитель Автоном відвідав також Лікаонію і Ісаврію.
Імператор Діоклетіан наказав схопити святителя Автонома, але він пішов у Клавдіополь на Чорному морі. Повернувшись в Сорею, святитель Автоном висвятив пресвітера Корнилія на єпископа. Сам він попрямував в Асію, а коли повернувся звідти, почав проповідувати в містечку Лімна, поблизу Сореі. Одного разу новонавернені зруйнували ідольське капище. Язичники вирішили помститися християнам. Вибравши момент, коли святитель Автоном служив Божественну літургію, язичники напали на храм Архістратига Михаїла і, після катувань, вбили святого Автонома, обагривши вівтар церкви його мученицькою кров'ю. Диякониса Марія витягла тіло святого мученика з-під купи каміння і поховала.
У часі царювання святого Костянтина Великого на місці поховання святителя була споруджена церква. Близько 430 року занепалу церкву розібрав один священик. І, не знаючи, що під храмом поховано тіло мученика, влаштував церкву на новому місці. Через 60 років мощі святого були знайдені нетлінними і споруджено храм в ім'я священномученика Автонома.
Священномученик Феодор, єпископ ОлександрійськийСвященномученик Феодор, єпископ Олександрійський, народився в Єгипті в Олександрії. Це місто прославився в Церкві Вселенської багатьма мучениками і сповідниками: від святого Євангеліста Марка, первомученика Олександрійського († 63, пам'ять 25 квітня) до святого Афанасія Великого (пам'ять 18 січня і 2 травня), стовпи і сповідника православ'я († 373). На жаль, історичні записі не донесли до нас точних даних про час життя і подвиги святого єпископа Феодора, але Церква Христова в усі часи зберігала ім'я священномученика в своїх диптихах.
Полум'яний проповідник, сильний в слові і укладення церковному, єпископ Феодор викликав люту ненависть буйних олександрійських язичників, не терпіли благовістя. Під час однієї його проповіді язичники оточили і захопили святителя. Він не чинив опору. Його били і знущалися над ним: поклали на главу його терновий вінець і зі сміхом водили по місту. Потім привели його до берега і кинули зі скелі в море. Але піднявся вітер - і хвилі винесли його неушкодженим на сушу. Уражені язичники відвели святителя Феодора до правителя міста, який наказав піддати його жорстоким катуванням.
Але ні слова, крім молитви до Господа, не почули мучителі від мужнього сповідника. Тоді святий мученик був відданий римським воїнам і страчений, як апостол Павло, - через усікновення мечем.
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-09-2020, 09:00
0
967