Трапляється, що люди, які перехворіли на коронавірус, за кілька місяців повторно отримують "позитивні" тести.
Одна з них – лікарка швидкої допомоги з Чернівців Аліса Грищенкова. Жінка здивована тим, що її "коронавірусний" імунітет витримав лише трохи більше двох місяців, пише molbuk.ua.
Вперше медик захворіла наприкінці квітня, а "закрила" лікарняний аж за місяць. Вдруге коронавірус вразив жінку в серпні, і, за словами Аліси Грищенкової, попереднього разу було легше як фізично, так й емоційно.
– Знову різко підвищилась температура, кашель, знову зникли нюх і смак. Я не могла в це повірити. Цього разу до всіх симптомів додались біль і печіння в очах, такого не було минулого разу, – розповіла вона.
"Є єдиний доведений факт на 25 мільйонів хворих"Як розповів кореспондентці molbuk.ua начальник відділу епіднагляду обласного лабораторного центру Юрій Падурару, на сьогодні в області зареєстрували кілька випадків повторної реєстрації Covid-19 у людей, які перехворіли навесні, і протягом літа – повторно. Та він наголошує, що це поодинокі випадки.
– Моя особиста думка, яка грунтується на дослідженнях інших науковців, – це не є повторна хвороба, а, радше, на якомусь етапі була хибнопозитивна діагностика, навіть якщо вона підтверджена ПЛР-тестуванням. Бо у світі науково доведено один-єдиний випадок повторного захворювання з-поміж 25 мільйонів осіб, які захворіли, – зауважив фахівець.
Йдеться про 33-річного жителя Гонконгу. Вперше чоловік захворів у березні та був у лікарні до середини квітня. Вдруге у нього виявили вірус випадково – всередині серпня, коли чоловік проходив процедуру тестування на Covid-19 в аеропорту Гонконга. Про всяк випадок його знову госпіталізували, хоч жодних симптомів у чоловіка не було.
Відомо, що він перебував у відрядженні в Іспанії, де, ймовірно, інфікувався. Провели генетичний аналіз і виявили, що чоловік підхопив інший підвид коронавірусу.
Який стан імунітету після коронавірусу?А як щодо імунітету після хвороби? Юрій Падурару каже, що він таки формується, проте в якого відсотка людей, наскільки він потужний і як довго захищає після хвороби – поки це не вивчено.
– Оскільки вірус новий, ці кілька місяців пандемії – це мало часу для того, щоб визначити тривалість імунітету. Серед тих осіб, які пройшли лабораторні дослідження, у більшості утворюється достатньо потужний імунітет, який захищає від повторного зараження. Майже 12,5 тисячі жителів Чернівецької області, в яких лабораторно підтвердили Covid-19, не хворіли повторно. Винятком є кілька осіб, та це не є ознакою ймовірного повторного масового інфікування і того, що вірус мутує, – вважає епідеміолог.
До слова, у період з 22 липня по 15 вересня фахівці обласного лабораторного центру провели ІФА-дослідження 9976 зразків буковинців. Із них у 775 виявили імуноглобуліни G. Тобто ці люди вже перехворіли на Covid-19 і мають до нього імунітет.
Фахівці зауважують, що ІФА – додатковий метод дослідження. Він є корисним, коли ПЛР-тест негативний, однак за клінічними ознаками людина все ж хвора на Covid-19. Іншими словами, вірусу у верхніх дихальних шляхах уже немає, але наслідки є, наприклад, розвивається пневмонія. Для діагностування рекомендований виключно результат ПЛР-тесту.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-09-2020, 18:18
0
4 737