RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

23 Ср. Мцц. Минодори, Митродори, Німфодори. Прп. Павла печ. Апп. Апелія, Лукія, Климента.

Святі Мучениці Минодора, Митродора й Німфодора


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святі Мучениці Минодора, Митродора й Німфодора були рідними сестрами та походили з ВіфініїЖиття Святих Мучениць Минодори, Митродори й Німфодори Віфінських(сучасна Туреччина). Змалку вони вирізнялись особливим благочестям. Згодом сестри-християнки вирішили присвятити своє життя служінню Богу.

Вони обрали собі відокремлене місце в пустелі і проводили своє життя в подвигах посту і молитви. Слава про святе життя дівиць скоро поширилася, оскільки за їх молитвам стали відбуватися зцілення хворих.

У той час Віфінською областю Римської імперії керував правитель Фронтон. Він наказав схопити сестер і привести до нього. Згодом намагався переконати їх відректися від Христа, обіцяючи великі почесті та нагороди. Однак святі сестри твердо визнавали перед ним свою віру у воскреслого Господа, відкинувши всі пропозиції правителя.



Розлютившись, правитель вилив свій гнів на старшу з них - Святу Минодору. Свята мужньо терпіла муки і, нарешті, вигукнула: "Господи Ісусе Христе, втіхо серця мого, надіє моя, прийми з миром душу мою!" І з цими словами віддала свою душу Богу.

Через чотири дні привели на суд молодших сестер Митродору й Німфодору. Перед ними поклали для залякування зранене тіло старшої сестри. Мучитель немовби хотів сказати юним дівам: "бачите, що сталось із вашою сестрою: те саме буде й з вами". Він сподівався, що, побачивши знівечене тіло своєї сестри, діви злякаються і виконають його волю.

Сестри плакали над замученою Минодорою, але були непохитні. У них була тверда надія, що їхня сестра вже насолоджується невимовною радістю в небесних оселях і чекає, що й вони, прикрашені такими ж ранами, поспішать постати перед обличчям Господа. Тому, дивлячись на лежаче перед ними святе тіло, вони говорили:

“Благословенна ти, сестро наша: ти удостоїлася мученицького вінця та увійшла в оселі Жениха твого. Помолися ж, Преблага, Господу, Якого тепер бачиш, щоб Він удостоїв і нас прийти до Нього твоїм шляхом.”

Тоді жорстокий правитель піддав катуванням Святу Митродору. Він звелів повісити її і обпалювати її тіло свічками. Так її мучили протягом двох годин. Зазнаючи мук, Свята молилась до Господа, просячи у Нього допомоги. Її зняли з дерева обпалену, як вугілля й мучитель звелів сильно бити її залізними пруттями. В таких муках Святая Митродора, закликаючи Господа, віддала в Його руки свою чисту душу.

Потім підвели третю сестру Німфодору. Перед нею лежали тіла закатованих старших сестер. Фронтон сподівався, що це видовище злякає юну дівчину. Роблячи вигляд, що він жалкує про її молодость і красу, він став ласкаво переконувати її поклонитися поганським богам, обіцяючи високі нагороди і почесті. Свята Нимфодора, відкинувши його вмовляння, розділила долю своїх старших сестер: вона була замучена до смерті ударами залізних прутів.

Тіла святих мучениць хотіли спалити на багатті, але сильний дощ погасив розведений вогонь, а блискавка обпалила Фронтона та його слуг. Християни взяли тіла сестер і з честю поховали близько так званих Теплих вод в Піфіях (Віфінія).

Зараз частина мощей святих мучениць зберігається на Афоні в Покровському Соборі Руського Пантелеймонового монастиря, а рука святої Митродори знаходиться на Святій Горі у монастирі Пантократор.


Святого Павла Послушливого, преподобного Печерського


Святий Павло перебував у Дальніх печерах Києво-Печерської лаври. Після прийняття чернечого постригу в Печерському монастирі преподобний покірливо трудився на найважчих роботах, куди б не посилав його настоятель. Преподобний отець ніколи не байдикував.

Навіть коли святий був вільний, він постійно молився й молов зерно на жорнах, щоб цією важкою роботою втомити своє тіло.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-09-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 035

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.