RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

21 Пн. РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ. Ікони Софії (Київської)

РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Різдво Богородиці, або, як кажуть у народі, Друга Пречиста, входить до числа найбільших, дванадесятих свят, із нього починається річне коло церковних празників (початок церковного року – 14 вересня). У цей день підкреслюється, що Божа Мати є великою Праведницею, Помічницею і Заступницею за людей, Яка народженням Христа зробила перший крок до нашого вічного спасіння.

У невеличкому галілейському містечку Назареті жила літня пара – Йоаким і Анна, обоє праведні й благочестиві. Святе подружжя довгий час було бездітним і плакало, що в них немає дітей. Одного разу Йоаким у велике свято приніс до Єрусалимського храму дари Господу Богові. Але священик не захотів прийняти дарів цього чоловіка, тому що він був бездітний, а діти – благословення Боже.



Дружина його, яка залишалася вдома, почувши, що первосвященик відмовився прийняти їхні дари через бездітність, не нарікала на Господа, а молилася, закликаючи на свою родину милосердя Боже. Творець виконав їхнє прохання, коли ці чоловік і жінка досягли похилого віку і приготували себе доброчесним життям до високого звання – бути батьками Пресвятої Діви Марії, майбутньої Матері Господа Ісуса Христа. Архангел Гавриїл приніс Йоакиму й Анні радісну звістку: молитви їхні почуті Богом, і в них народиться дочка Марія, через Котру буде дароване спасіння усьому світові.

Різдво Божої Матері ознаменувало настання часу, коли почали виповнюватися великі та втішливі обіцянки Всевишнього про спасіння роду людського від рабства диявола. Ця подія наблизила на землі благодатне Царство Боже, царство істини, благочестя, чесноти і безсмертного життя. Матір Спасителя вважається християнами по благодаті і їхньою Матір’ю та милосердною Заступницею, до Якої вони постійно звертаються із синівською шаною.

У богослужбових піснях і тропарях свята висловлюється думка, що чиста Богоматір і Раба Христа-Бога безупинно клопочеться перед Ним про дарування людям блаженства. Для тих, хто схиляється до пекла, Вона – міст життя. Вона відчинила вхід у рай, замкнений древнім злочином, і як непорочна Агниця привела в наше єство Агнця – Христа.

Народження Пресвятої Богородиці стало передднем явлення на землю во плоті Сонця правди – Христа. Воно означало наближення часу руйнування гріха, осуду і смерті, що тяжіли над людьми, вказувало на швидке возсіяння Божого благословення і вічного життя.

"Софія Премудрість Божа": історія і значення ікони

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Ікона, яка нині перебуває в Києві в Софійському соборі, була привезена з церкви Юстиніана у Візантії. Вона символізує з'єднання Церкви Небесної і земної через втілення Сина Божого – Премудрості Божої.

Ікона "Софія Премудрість Божа" свідчить про виконання стародавнього пророцтва. Назва ікони бере свій початок з книги Притч Соломонових: "Премудрость созда Себе Дом и утверди столпов седмь". Ікона показує на Ісуса Христа як на Божу Премудрість, адже в перекладі з грецького Софія якраз і означає "мудрість". А ось поняття "Дім" символізує Пресвяту Богородицю, що з неї втілився Син Божий. Примітно, що на ній особливе символічне значення надається числу сім, яке символізує Господню повноту.

У самому центрі ікони Софії Київської зображено храм і стоїть в ньому Богоматір, яка тримає Ісуса. Над храмом розташувалися Бог Батько і Святий Дух, а поруч з ними – сім Архангелів.

Божий храм складається з семи стовпів, що стоять на семи сходинках. На кожному стовпі видно зображення з Апокаліпсису, а на кожній зі сходинок написані написи: віра, надія, любов, чистота, смиренність, доброта, слава. На кожній зі сходинок розташувалися предки і пророки – їх також сім.

Можливий час створення київського образу "Софії Премудрості Божої" датується кінцем XVII століття. Київський Святий лик є чудотворним, усі дива записані в храмові книги.

Ікона Богородиці "Софія Премудрість Божа" здатна дарувати мир і спокій в будинку. Іконі Софії моляться з проханням про напоумлення і мудрості, допомоги у вирішенні життєво важливих питань, отриманні відповідей, про успіхи у навчанні, а також про зміцнення розуму і віри.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-09-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 922

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.