ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України" у період із 22 липня до 15 вересня за допомогою методу ІФА дослідив 9976 зразків, із них у 775 виявили імуноглобуліни G. Тобто ці люди вже перехворіли коронавірусною хворобою та мають до неї імунітет.
Про це повідомляє пресслужба Чернівецька ОДА, пише molbuk.ua
Однак чи стійкий він – невідомо.
– Ми не маємо достатньо досвіду боротьби з цією інфекцією, щоб розуміти, наскільки тривалим та сильним є імунітет після перенесеного захворювання, – пояснює головний державний санітарний лікар Чернівецької області Наталія Гопко.
За її словами, ІФА – додатковий метод дослідження. Він є корисним, коли ПЛР-тест негативний, однак за клінічними ознаками людина все ж хвора на COVID-19. Тобто вірусу у верхніх дихальних шляхах уже немає, але обумовлені ним процеси в організмі тривають, наприклад, розвивається пневмонія. Для встановлення діагнозу рекомендовано виключно результат ПЛР.
– На Буковині ІФА-тести роблять не лише у лабораторному центрі, а й у приватних лабораторіях та у окремих закладах охорони здоров’я. За алгоритмом, люди, у яких виявляють антитіла А або М, мають також пройти обстеження методом ПЛР, – каже Наталія Гопко.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-09-2020, 19:46
0
2 302