На Буковині вперше за багато років поповниться популяція зубрів.
Як розповів головний мисливствознавець ДП "Сторожинецький лісгосп" Сергій Чистов, 30 років тому в лісах області водилося приблизно 200 цих тварин.
"Відновлювати чисельність буковинських зубрів почали ще за радянської влади. На початку 90-х років на території Сторожинецького, Вижницького та Путильського районів мешкало близько 200 особин цієї тварини. Втім, через браконьєрство та частково господарську діяльність лісгоспів кількість зубрів у лісах Буковини значно скоротилася", – розповідає він.
Наразі на території вольєру проживають 12 зубрів: 9 дорослих особин та ще 3 молодих, які вже народилися тут.
У Баниліському вольєрі зібрані представники різних генеалогічних ліній – зубрів австрійсько-німецької крові і східно-європейської. З 2014 року їх завозили з лісів Вінниччини (Хмільницький лісгосп), Миколаївського зоопарку та Львівщини (НПП "Сколівські Бескиди").
На території вольєру може проживати поголів’я з 20 особин. Ці тварини самі себе забезпечують харчами, лише іноді взимку їх підгодовують.
"Розведення зубрів на Буковині – це не комерційний проєкт, а суто природоохоронний. Це єдиний на території України розплідник, де у напіввільних умовах у тиші і спокої, на поживній кормовій базі народжувалися здорові зубренята. Уже наступного року ми плануємо випустити молодняк у дику природу для поповнення дикого стада цих червонокнижних тварин, що проживають у вижницьких і сторожинецьких лісах", – додав Чистов.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram