У Чернівцях будинок на вулиці Трепка, 4, обрав нового управителя "Сіті-рембуд". Але попередня управлінська компанія "Порядок в домі" продовжує вимагати сплату за послуги.
Про це molbuk.ua розповіли мешканці будинку.
З’ясувалося, що у будинку мешканці сплачують двом управлінським компаніям. Все це через непорозуміння з документами та самими компаніями. В управлінській компанії "Сіті-рембуд" вважають, що мешканцям жодних боргів не повинні нараховувати.
"Якщо у мешканців немає офіційно укладеного договору на обслуговування будинку, то "Порядок в домі" не має права нараховувати квартплату. Мешканці перейшли до нас. Протокол здали у департамент ЖКГ, інший залишився в уповноваженої від будинку особи і третій – у нас", – пояснюють у "Сіті-рембуд".
У "Порядку в домі" власна позиція: рахунки продовжать надсилати, доки мешканці не оформлять як належно всі документи.
"Люди, можливо, перейшли на обслуговування до іншої управлінської компанії, але ми не отримали про це офіційного повідомлення. Якщо мешканці хочуть змінити форму правління, то вони збирають загальні збори. Рішення про перехід вважається прийнятим, якщо за це проголосувало 75% від загальної площі і мешканці підтвердили це своїми підписами. Протокол передається у департамент ЖКГ. Фірмі, яка обслуговувала, уповноважена на зборах особа надсилає офіційного листа. У ньому йдеться, що з певного числа мешканці вирішили змінити форму правління. На підставі цього листа управлінська компанія протягом 60 днів розриває угоди з іншими підрядними організаціями на обслуговування цього будинку. Тоді будинок може переходити на обслуговування в іншу компанію", – каже директор "Порядку в домі" Богдан Чернецький.
Якщо управлінська компанія офіційного листа від мешканців не отримає, то немає юридичних підстав знімати будинок з обслуговування.
"Рахунки від ЧОЕК, "Чернівціліфт" на обслуговування будинку приходять саме нам. Доки мешканці юридично правильно не оформлять перехід до іншої компанії, ми будемо продовжувати нараховувати квартплату. Ми мешканцям пояснюємо, як правильно це робити, але люди чомусь ігнорують закон і самі себе заганяють у борги", - зазначив Богдан Чернецький.
У департаменті ЖКГ про цю ситуацію знають.
"Мешканці можуть змінити форму правління, коли затвердять всі умови договору з новим управителем, листом розірвуть договір з попереднім управителем. Через два місяці укладаються нові договори. Таким має бути порядок, а мешканці його порушили і тепер мають проблему", - пояснили у відділі департаменту ЖКГ.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
8-09-2020, 12:45
0
2 544