RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

1 Вт. Мч. Андрія Стратилата і з ним 2593-х мучеників. Свт. Питирима. Мчч. Тимофія і Агапія. Мц. Фекли.


Святого мученика Андрія Стратилата і тих, що з ним


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святий мученик Андрій, прозваний Стратилатом, був воєначальником у римських військах за правління імператора Максиміана Геркулія (285-310 роки).
За свою хоробрість, непереможність і справедливість майбутній святий мав добру славу у війську.



Коли численне перське військо вторглося в сирійські межі, правитель Антіох доручив Андрію керівництво римськими військами, давши йому титул "Стратилат", тобто головнокомандувач.
Святий Андрій вибрав собі невеликий загін хоробрих воїнів і виступив назустріч супротивнику.
Його воїни були язичниками. Сам святий Андрій ще не приймав хрещення, але увірував в Ісуса Христа.
Перед битвою він переконував воїнів, що язичницькі боги - біси і допомоги в битві надати не можуть. Він проповідував їм Ісуса Христа як всесильного Бога Неба і землі, що подає допомогу всім віруючим в Нього.
Воїни вступили в бій, закликаючи на допомогу Спасителя.

Невеликий загін звернув на втечу численне військо персів. Святий Андрій повернувся з походу зі славою, одержав повну перемогу.
Але заздрісники донесли правителеві Антіоху, що він - християнин, який звернув на свою віру підлеглих воїнів. Святий Андрій був викликаний на суд, і там він підтвердив свою віру в Христа. За це його піддали тортурам. Він сам ліг на розпечене мідне ложе і, як тільки звернувся за допомогою до Господа, ложе охололо. Воїнів розіп'яли на деревах, але жоден з них не відрікся від Христа. Заточивши святих у темницю, Антіох послав донесення імператору, не наважуючись сам вбитиі прославленого переможця.
Імператор знав, як військо любило святого Андрія, і, побоюючись обурення, послав наказ звільнити мучеників, а таємно велів під якимось приводом стратити кожного порізно.
Звільнившись, святий Андрій разом з дружиною воїнів прийшов у місто Тарс. Там їх хрестили місцевий єпископ Петро і єпископ Нон Верійський. Потім воїни перейшли в місцевість Таксанати.

Антіох написав листа правителю Кілікійської області Селевку, щоб той наздогнав дружину святого Андрія і вбив.
Селевк наздогнав мучеників, що зупинилися в ущелинах гір Тавра, де їм за одкровенням належало постраждати. Святий Андрій, називаючи воїнів своїми братами та дітьми, закликав їх не боятися смерті.
Він молився за всіх, хто буде шанувати їх пам'ять, і просив Господа послати людям цілюще джерело на місці, де проллється їх кров. Під час цієї молитви мученики були усічені мечами (+ бл. 302).
В ту ж мить із землі забило джерело. Єпископи Петро і Нон, які з кліриками таємно слідували за дружиною святого Андрія, поховали їх тіла.
Один з кліриків, з давнього часу страждав від злого духа, напився з джерела води і відразу зцілився. Чутка про це рознеслася серед навколишніх жителів, і вони стали приходити до джерела і, за молитвами святого Андрія і постраждалих з ним 2593 мучеників, отримували благодатну допомогу від Бога.

Мученики Тимофій, Агапій і Фекла

Мученики Тимофій, Агапій і Фекла постраждали в 304 році. Мученик Тимофій народився в місті Гази Кесарії Палестинської. Він вивчав Святе Письмо і, отримавши особливий дар слова, став учителем християнської віри.

Під час гоніння на християн з боку імператорів Діоклітіана (284-305) і Максиміана (284-305) мученик був представлений на суд правителя Урбана. Святий Тимофій безстрашно оголосив себе християнином і виголосив проповідь про любов Господа Ісуса Христа до людей і про Його пришестя в світ для їх порятунку.

Мученика піддали жорстоким катуванням, і, коли побачили, що він залишається непохитним, його спалили. У тому ж місті і в тому ж році постраждали за Христа мученики Агапій і Фекла - вони були віддані на розтерзання диким звірам і в таких стражданнях взяли небесні вінці.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-09-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 973

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.